Ogłoszenie

Rekordowa rowerowa niedziela w Dzierzkowicach. FOTO

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z czego znane są Dzierzkowice? Odpowiedzi może być wiele, ale po niedzielnej "Bicykliadzie" na pewno można śmiało powiedzieć, że z rajdów rowerowych. Zaświadczyć o tym może kolejna rekordowa impreza, która już od dziewięciu lat gromadzi fanów dwóch kółek.

Ponad 820 zdecydowało się wziąć udział w kolejnej już imprezie z organizowanej w Dzierzkowicach pod szyldem "Bicykliady".

Na trzech trasach o różnej długości, pojawili się zarówno rowerowi wyjadacze na sportowych rowerach, jak i zupełni amatorzy czy małe dzieci wiezione w fotelikach czy jadące na malutkich rowerach. W tej imprezie nie liczy się bowiem zajęte miejsce czy szybkość przejechania trasy, ale spędzony aktywnie czas na rowerze w towarzystwie rodziny czy znajomych.

To także sposób na promocję roweru jako ekologicznego pojazdu, dzięki któremu w niedzielę można było poznawać uroki gminy Dzierzkowice i sąsiadujących z nią miejscowości.

A po przejażdżkach czekał na wszystkich piknik. Były więc kiełbaski, wata cukrowa, popcorn, dmuchańce, przejażdżki konne, animacje. Słodkościami częstowali strażacy a dzieciaki zabawiał znany już z wielu dzierzkowickich imprez Tygrysek. Było to bowiem także gminne święto Dnia Dziecka, które niedawno obchodziliśmy.

Nie zabrakło występów artystycznych dzieci, które na co dzień szlifują swoje talenty wokalne, taneczne i akrobatyczne w pobliskim GOKu.

Tradycyjnie też impreza miała też wymiar charytatywny. Tym razem zbierano pieniądze na rehabilitację pani Moniki. Był więc kiermasz ciast z którego dochód przeznaczono na ten cel a na scenie zagrał  zespół Roxait.

Tradycyjnie na koniec imprezy wśród wszystkich uczestników rozlosowano pięć rowerów ufundowanych przez sponsorów oraz kilkadziesiąt gadżetów rowerowych.

Ale zanim to nastąpiło rozstrzygnięto też gminny konkurs plastyczny, którego tematem były prace w dowolnej technice, a do których młodzi mieszkańcy gminy wykorzystali materiały, które można powtórnie przetworzyć.

Wszystkie te działania były możliwe dzięki wsparciu jakiego udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a zorganizowali je: Gmina Dzierzkowice i Powiat Kraśnicki.

Impreza odbyła się także pod naszym patronatem. Tradycyjnie przygotowaliśmy z niej bogatą fotorelację.

Najnowsze ogłoszenia