Ogłoszenie

Ekologicznie, zdrowo, rowerowo. Dzierzkowice zapraszają na "Bicykliadę"

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz kolejny w niedzielę 4 czerwca fani spędzania czasu na wolnym powietrzu oraz dwóch kółek spotkają się w Dzierzkowicach. To właśnie tam odbędzie się kolejna Bicykliada, która z roku na rok przyciąga setki małych i dużych rowerzystów.

Bicykliada to impreza praktycznie dla wszystkich, którzy jeżdżą na rowerach.

- Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym rajdzie rowerowym, który w Dzierzkowicach organizowany już jest od wielu, wielu lat i co roku udaje się przyciągnąć coraz większą rzeszę miłośników tego typu turystyki rowerowej. - mówi wójt gminy Marcin Gąsiorowski.

W ubiegłych latach było to nawet ponad 600 osób.

Organizatorzy jak co roku przygotowują kilka tras o różnym stopniu długości i trudności. Ci, którzy jeżdżą rodzinnie, lub nie mają większego doświadczenia mogą przejechać trasę "Family". Dla tych bardziej zaprawionych w kręceniu kilometrów wyznaczone będą trasy "Fun" i "Mega".

A po wysiłku na dwóch kółkach na uczestników czekać będzie tradycyjny ciepły posiłek. Będą też stoiska gminnych organizacji.

Jazda na rowerze i podziwianie uroków gminy Dzierzkowice to tylko jeden z elementów imprezy. Każdy ze startujących otrzyma numer, który później brać będzie udział w losowaniu nagród w tym 5 nowych rowerów oraz gadżetów rowerowych.

W ramach imprezy odbędzie się także Międzypokoleniowy Festyn Ekologiczny Eko-zdrowo-rowerowo, który organizowany jest razem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Przeprowadzony zostanie m.in. konkurs plastyczny, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Dzierzkowice w wieku od 6 roku życia do klasy 8, którzy  swoje prace mogą składać w Gminnym Ośrodku Kultury.

Tradycją imprezy jest także jej charytatywny wymiar.

- W tym roku również weźmiemy udział w akcji charytatywnej i każdy chętny będzie mógł wesprzeć swoją cegiełką panią Monikę, która jest podopieczną Fundacji Kawałek Nieba. - mówi dyrektor dzierzkowickiego GOK Aleksandra Lipińska.

Tak jak w poprzednim roku impreza będzie miała międzynarodowy charakter. Do Dzierzkowic przyjadą bowiem po raz kolejny zagraniczne delegację z partnerskim miast Węgier i Rumunii. Zapewne będzie ich można spotkać nie tylko na festynowym placu ale część z nich tak jak ostatnio siądzie na rowery by z tej pozycji poznać partnerską gminę.

Początek zapisów do rajdu o godzinie 11.00 na placu przy rynku.

Najnowsze ogłoszenia