Można zgłaszać pomysły do strategii miasta

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trwają prace związane z przygotowaniem Strategii Rozwoju Miasta Kraśnik na lata 2022-2030. Do 10 października w Urzędzie Miasta można zgłaszać swoje pomysły, które mogłyby zostać włączone do tego dokumentu.

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta Kraśnik na lata 2022-2030, burmistrz zaprasza m.in. mieszkańców, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców do składania propozycji projektów do realizacji na terenie miasta Kraśnik, które miałyby sprzyjać jego rozwojowi w perspektywie do 2030 roku.

- Gorąco Państwa zachęcam do włączenia się w prace nad strategią. Jestem przekonany, że jako aktywni mieszkańcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych wniesiecie Państwo wiele propozycji projektów, które przyczynią się do rozwiązywania zidentyfikowanych problemów oraz wykorzystania potencjałów miasta Kraśnik. - apeluje burmistrz Wojciech Wilk.

Propozycje można zgłaszać w formie tzw. fiszek projektowych, których formularz można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Tam też można znaleźć adresy email i miejsca w których takie fiszki można składać do 10 października tego roku.

Później propozycje rozpatrzy Zespół ds. opracowania projektu „Strategii Rozwoju Miasta Kraśnik na lata 2022-2030”.

Po zaakceptowaniu złożonych propozycji oraz przeprowadzeniu ewentualnych konsultacji z autorami wybranych projektów zostaną one zamieszczone w Strategii Rozwoju Miasta Kraśnik 2030, w celu umożliwienia autorom pozyskania dofinansowania na ich realizację w perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021–2027.