11 kilometrów z Mistrzem (GALERIA)

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Około 400 cyklistów z Kraśnika i powiatu kraśnickiego będzie mogło pochwalić się wspólnym wyścigiem z legendą polskiego kolarstwa Czesławem Langiem. Wicemistrz olimpijski z Moskwy, wielokrotny kolarski mistrz Polski, a jednocześnie dyrektor najważniejszego polskiego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, wziął udział w dzisiejszym kraśnickim wyścigu w ramach cyklu Tour de Lubelskie.

24 lipca w Kraśniku odbył się ostatni z cyklu rajdów rowerowych zorganizowanych przez Województwo Lubelskie zapowiadających największy polski wyścig kolarski 79. Tour de Pologne, który rozpocznie się 30 lipca 2022 roku, a 1 sierpnia peleton wystartuje z Kraśnika do III etapu wyścigu. Dzisiaj sprzed Centrum Kultury i Promocji wystartowało w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym około 400 miłośników dwóch kółek. Cykliści mieli do pokonania 11-kilometrową trasę z metą w Parku im. Jana Pawła II w dzielnicy Starej. Tam na uczestników czekały liczne atrakcje i przysmaki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Liśniku Dużym , Radę Kobiet Powiatu Kraśnickiego, Stowarzyszenie „Budzynianki” oraz pracowników z Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez powiat kraśnicki. Główną atrakcją, oprócz oczywiście wspólnej przejażdżki z Czesławem Langiem, były nagrody w postaci 8 rowerów, które zostały rozlosowane wśród uczestników. Sześć z nich ufundowała firma Rystalbud,  a dwa kolejne firma Ekoenergia z Kraśnika. Pozostali uczestnicy oprócz pamiątkowych koszulek mogli wygrać gadżety promujące Tour de Pologne oraz Województwo Lubelskie.

Jak podkreślał Marszałek Jarosław Stawiarski frekwencja na rajdzie udowadnia, że Kraśnik lubi sport, ludzie chcą rekreacji i rywalizacji sportowej, a najbardziej ucieszyła Marszałka duża liczba dzieci jadących na rowerach. Czesław Lang oczarowany był malowniczą trasą przygotowaną przez organizatorów, a przejeżdżając obok Zalewu Kraśnickiego pomyślał, że „tu jest tak pięknie jak na Florydzie”. Co najważniejsze dyrektor Tour de Pologne publicznie zapowiedział, że w przyszłości będzie chciał, aby w Kraśniku była meta jednego z etapów albo żeby w naszym mieście odbył się pełny etap tour- jazda na czas.  Takie sportowe wydarzenie byłoby doskonałą promocją miasta i powiatu w całej Polsce i Europie.

Dzisiejsze wydarzenie odbyło się dzięki organizatorom:  Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie, Starostwu Powiatowemu w Kraśniku, Urzędowi Miasta w Kraśniku, Stowarzyszeniu Wschód Lubelskich Serc oraz „Górka” Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Kraśniku.

Fotorelacja z dzisiejszego wydarzenia dostępna jest tutaj