Ogłoszenie

Połączyli patriotyzm z aktywnością fizyczną

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 600 uczestników uczciło Święto Narodowe Trzeciego Maja uczestnicząc w  Rajdzie „Z Konstytucją na rowerze”. Uczestnicy pokonali ponad 24-kilometrową trasę wiodącą z Gościeradowa do Łychowa Gościeradowskiego. Organizatorem  imprezy było Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc  we współpracy z gminami  Trzydnik Duży i Gościeradów.

Znakomita frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów.

- Jestem przeogromnie szczęśliwy, że tak dużo  osób wzięło udział w dzisiejszym rajdzie. Ta liczba przeszła nasze najskrytsze oczekiwania, bo mając doświadczenie z organizacji podobnej imprezy rowerowej, w której  we wrześniu ubiegłego roku udział wzięło 330 osób, liczyliśmy że na starcie zgromadzi się około 400-450 cyklistów – mówi Michał Stawiarski, prezes Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc – Z wielką radością w sercu dziękuję każdemu z tych 603 uczestników rajdu  za obecność. Taka frekwencja powoduje, że czujemy  jako członkowie stowarzyszenia że nasze zaangażowanie ma sens i jest społeczne zapotrzebowanie na wspólne imprezy, na wspólne patriotyczne świętowanie.

Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęło się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez ks. kan . Andrzeja  Kontka w kościele w Gościeradowie. Po mszy świętej i złożeniu wieńców przy Pomniku Pamięci Narodowej w Gościeradowie nastąpiła rejestracja uczestników rajdu.  Około 13,30 kawalkada rowerzystów ruszyła w 24-kilometrową trasę. Pogoda na taką wyprawę była idealna i humory wszystkim dopisywały. Malowniczą trasę pokonali wytrawni, doświadczeni cykliści, jak i zupełni amatorzy, młodzież szkolna, a nierzadko całe rodziny z małymi dziećmi. Na mecie w Łychowie Gościeradowskim na uczestników rajdu czekały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łychowie Szlacheckim i organizatorzy z poczęstunkiem i napojami. A dla najmłodszych przygotowano zabawę na „dmuchańcach”.  Wszyscy mogli wysłuchać występów wokalnych zespołu Feniks oraz wokalistki Oliwii Kołbuk.

Sukces imprezy docenił poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, który powiedział, że  na najbliższej  sejmowej komisji sportu opowie o tej imprezie i przedstawi ją jako przykład, że warto propagować i przeznaczać odpowiednie środki finansowe na wydarzenia o charakterze rekreacyjnym w wymiarze lokalnym.

Główną atrakcją  na mecie było losowanie nagród. Dla uczestników rajdu przygotowano aż 6 nowych rowerów ufundowanych  przez sponsorów. Były to firmy: Ekoland,  Owocomix Robert Gogółka, Erkado,  Akpol, P.W. Mar-Jola, WKW, Leonowicz-usługi transportowe, Motogama, WAT,  Wodbud.

Szczęście uśmiechnęło się do Gabrieli Bryczek z Weglinka, Justyny Grot z Liśnika Dużego, Anny Łukasik z Rzeczycy Ziemańskiej Kolonia, Amelii Gołąb z Gościeradowa, Tadeusza Bartosia z Kraśnika  i Adriana Majdanika z Gościeradowa.

- Chciałbym wyrazić najwyższe uznanie dla organizatorów tej wspaniałej imprezy – powiedział Tadeusz Bartoś – Udział w rajdzie to była dla nas, dal uczestników najwyższa przyjemność.  Wspaniała atmosfera i perfekcyjna organizacja. Dziękuję prezesowi Michałowi Stawiarskiemu, wójtom Mariuszowi Szczepanikowi  i Krzysztofowi Serafinowi, że znakomicie wyczuli potrzeby środowiska lokalnych cyklistów i zorganizowali ten rajd.

Wydarzenie odbyło się w ramach programu Warto Być Polakiem, a patronat honorowy nad rajdem objęli poseł na sejm RP Kazimierz Choma oraz Marszałek województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Najnowsze ogłoszenia