Ogłoszenie

Majówka z produktami regionalnymi przyciągnęła wielu kraśniczan

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Piękna pogoda i smakołyki kuchni regionalnej oraz ukraińskie słodkości skłoniły wielu kraśniczan do odwiedzenia dzisiaj Parku Jana Pawła II. Na „Majówkę z produktami regionalnymi” zaprosiły Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej i Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego we współpracy z samorządem Województwa Lubelskiego i miastem Kraśnik.

- To już piąta edycja spotkań z produktami regionalnymi organizowanych przez nas w tym roku na Lubelszczyźnie. Podczas poprzednich i dzisiaj w Kraśniku można było spróbować potraw wpisanych na listę produktów regionalnych województwa lubelskiego, ale również takich które wykorzystują regionalne produkty – wyjaśnia Wioletta Wilkos LGD Ziem Kraśnickiej.

Podczas majówkowego spotkania spróbować można było między innymi pierogów nowodworskich z kaszą, racuchów z powidłami śliwkowymi, pyzów szarych ze skwarkami czy chłodnika z ogórkami. Były też pyszne wypieki przygotowane przez Ukrainki mieszkające w Kraśniku. Częstując się i przekazując datki można było je wspomóc.

Chętnych kraśniczan do spróbowania zarówno produktów regionalnych jak i słodkości nie brakowało. Wśród tych którzy skusili się na degustację znalazł się między innymi burmistrz Wojciech Wilk.

Zdjęcia z Majówki z produktami regionalnymi można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia