Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej do Urzędowa

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Urzędowie odbędzie się w Wielki Piątek ,,Misterium Męki Pańskiej”- religijny spektakl o męce i śmierci Jezusa Chrystusa. Zaangażowanych w niego ma być około tysiąca osób.

Misterium odbędzie się w piątek 15 kwietnia od godz. 19.00.

- Udział w tym wydarzeniu wezmą mieszkańcy gminy Urzędów, powiatu kraśnickiego jak również inni chętni z różnych zakątków, nie koniecznie z naszego regionu. Chcemy zaangażować do tego widowiska ponad tysiąc osób, w szczególności dzieci i młodzież oraz całe rodziny. Sceny będą przedstawiane realistycznie ukazując tragizm męki i śmierci Jezusa. Godzinna inscenizacja oparta na faktach, konsultowana z osobami duchownymi ma trafić w sposób przejmujący do serc ludzkich. Chcemy aby to przedsięwzięcie było niepowtarzalne, przejmujące i realne. Dzięki temu w autentyczny sposób będziemy mogli zgłębić oraz poznać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania. - informuje Justyna Cieślicka z Urzędu Miasta w Urzędowie.

Jak informują organizatorzy wydarzenie  rozpocznie się  na urzędowskim rynku przy ratuszu sceną, w której Judasz za 30 srebrników sprzedaje i zdradza Jezusa. Kolejne sceny to inscenizacja poszczególnych etapów męki i śmierci Jezusa na Golgocie, którą odegrać mają wały urzędowskie. Ostatnią sceną będzie zdjęcie Jezusa z krzyża i złożenie jego ciała do grobu.