Odszedł Wiesław Drabent, nauczyciel, dyrektor, wychowawca, miejski radny

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

29 marca 2022 r. w wieku 78 lat zmarł Wiesław Drabent, nauczyciel, dyrektor, wychowawca, związany głównie z Zespołem Szkół nr 2 w Kraśniku, ale i zaangażowany radny miejski.

Pracę w zawodzie nauczyciela matematyki rozpoczął w 1965 r. Pracował m.in. w szkole w Majdanie Grabina koło Zakrzówka, a od 1968 r. w Kraśniku w Szkole Podstawowej nr 2 i nr 3. Od 1973 r. zaczął pracę w Wydziale Oświaty jako inspektor rejonowy dla szkół średnich. Od września 1975 r. związał się z Zespołem Szkół nr 1 w Kraśniku jako zastępca dyrektora a jednocześnie nauczyciel matematyki. Na dwa lata rozstał się z Rejem zostając dyrektorem Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół w Kraśniku. W 1981 r. wrócił do Zespołu Szkół nr 2, na funkcję zastępcy dyrektora, a od 1.09.1982 r. dyrektora tej szkoły. Po rezygnacji z funkcji dyrektora w latach 1986-1998 pracował jako nauczyciel matematyki w tej szkole. Był inicjatorem zorganizowania zjazdu absolwentów z okazji XXX-lecia szkoły.

W czasie 33 lat pracy pedagogicznej dwukrotnie otrzymał nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, nagrody kuratora, Złotą Odznakę ZNP. Otrzymał także Złoty Krzyż Zasługi.

Był człowiekiem aktywnym nie tylko jako nauczyciel. Przez lata był radnym Powiatowej Rady Narodowej, Miejskiej Rady Narodowej oraz Rady Miasta Kraśnik w latach 1994-1998 angażując się w prace tych gremiów.

Jego współpracownicy, wychowankowie, uczniowie zawsze ciepło go wspominają, jako nauczyciela ale przede wszystkim jako dobrego człowieka, życzliwego, pełnego humoru ale i wiedzy i pasji, którymi z chęcią dzielił się z innymi.

Na zdjęciu Wiesław Drabent drugi od lewej, w towarzystwie byłego dyrektora ZS nr 2 Ryszarda Nowosada.foto Paweł Bieleń