Bezpieczne wakacje z Veolią

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Akcja „Bezpieczne wakacje z Veolią”, której inicjatorem jest Veolia term, ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drogach podczas wakacji. Firma przygotowała działania edukacyjne adresowane do 15 tysięcy uczniów z 93 szkół podstawowych na terenie całego kraju m.in. w Zamościu, Świdniku, Kraśniku i Hrubieszowie gdzie ciepło do mieszkańców dostarcza Veolia Wschód. Wraz ze świadectwami na zakończenie roku szkolnego, uczniowie otrzymali odblaski, dzięki którym będą widoczni bez względu na porę dnia. 

Przeprowadzone badania dowiodły, że  osoby poruszające się po drogach bez elementów odblaskowych na odzieży lub pojeździe,  widoczne są dla  kierowców niestety dopiero z odległości ok. 30 metrów. Noszenie odblasków diametralnie poprawia tę sytuację. Osoba, która je nosi widoczna jest  już z odległości ok. 150 metrów. Akcja edukacyjna Veolii term ma na celu zwrócenie uwagi uczniów na zachowanie ostrożności na drodze, wyposażenie ich w materiały edukacyjne i elementy odblaskowe z pewnością  przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji.

„Bezpieczeństwo naszych pracowników, ich rodzin, naszych klientów i partnerów biznesowych jest dla Veolii term największą wartością. Zwracamy na nie uwagę podczas codziennej pracy w naszych spółkach i nieprzerwanie staramy się doskonalić standardy w tym zakresie. Akcja edukacyjna „Bezpieczne wakacje z Veolią” jest jedną z wielu podejmowanych przez nas inicjatyw, mających na celu edukację i promocję bezpiecznych zachowań. Tę kierujemy do dzieci ze szkół podstawowych w lokalizacjach, w których prowadzimy działalność oraz do dzieci naszych pracowników. Po roku szkolnym spędzonym w dużej mierze przed ekranem komputera, spragnione są swobody i ruchu na świeżym powietrzu. Zależy nam na tym, aby  bezpiecznie spędziły wakacje i z dobrą energią wróciły we wrześniu do szkół. – mówi Magdalena Bezulska, prezes Grupy Veolia term.

Veolia term jako dostawca ciepła do małych i średnich miast w Polsce buduje  partnerskie relacje  z  samorządami  i lokalnymi  społecznościami. To dzięki zaangażowaniu i współpracy  działów edukacji i szkół z poszczególnych miast, możliwe stało się przeprowadzenie tej ważnej akcji i na tak szeroką skalę.