Droga w stronę Stalowej będzie miała nową nawierzchnię

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od strony województwa podkarpackiego jest już odnowiona droga. Teraz czas na remont lubelskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 biegnącej przez gminę Trzydnik Duży. Prace na ponad 4 km odcinku już się rozpoczęły.

Stan techniczny tej drogi był kiepski a kierowcy skarżyli się na koleiny, nierówności, czy ubytki. Dlatego władze województwa zdecydowały się na jej remont, tym bardziej, że po stronie województwa podkarpackiego, jej stan w międzyczasie uległ poprawie i jedzie się tam bardziej komfortowo.

- Jest to alternatywna droga m.in. do Rzeszowa, ale też łącząca te tereny ze Stalową Wolą. Łączy więc ona województwo lubelskie z podkarpackim. Ta droga przez długi czas nie była remontowana stąd pomysł, by podnieść jej standard do tego jaki jest za granica województwa. Na razie zabieramy się za ten najbardziej zdewastowany odcinek. Trzeba pamiętać, że właśnie drogi są czynnikiem gospodarczo-twórczym - mówił marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

Z prac na tej drodze cieszy się też starosta Andrzej Rolla.

- To dobra wiadomość da powiatu kraśnickiego, bo ta droga w sporej części przebiega przez nasze tereny. Jej naturalnym uzupełnieniem są nasze drogi powiatowe. Ale tu niedaleko zaczynać się będzie największa inwestycja powiatu w najbliższych latach czyli droga Olbięcin-Kraśnik-Urzędów, która znacznie skróci podróż i połączenie dwóch powiatów i dwóch województw. - powiedział starosta Andrzej Rolla.

Pieniądze na ten cel przeznaczyło województwo lubelskie, a inwestycję nadzoruje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Jako przedstawicielka radnych Sejmiku cieszę się, że inwestycja na drodze nr 855 dojedzie do skutku. Cieszę się, że możemy tym sposobem poprawić jakość dróg i bezpieczeństwo mieszkańców, także tych z pobliskich miejscowości. Bo po to jako radni, jako władze województwa jesteśmy, by służyć mieszkańcom - powiedziała podczas brifingu przy tej drodze radna Sejmiku Anna Baluch.

Zadowolony z prac na tej drodze jest też wójt Trzydnika Dużego Krzysztof Serafin.

- Można powiedzieć, że droga nr 855 przecina gminę Trzydnik Duży na dwie części i z tej drogi korzysta codziennie większa część naszych mieszkańców. Stan tej drogi od kilkunastu lat wymagał zdecydowanej poprawy. Ale dopiero te władze wojewódzkie usłyszały wołania mieszkańców i podjęły konkretne działa. - chwali decyzje władz wojewódzkich wójt Trzydnika.

Prace na drodze już się rozpoczęły. Koszt tego remontu to 1,8 mln zł a wykonuje go kraśnicka firma firma Wod-Bud.