Wracają Dni Kraśnika. Rodzinne pikniki i ułańskie święto

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ubiegłym roku epidemia koronawirusa pokrzyżowała miastu plany związane z organizacją Dni Kraśnika. W tym roku, w związku z częściowym zniesieniem obostrzeń, zdecydowano się na organizację święta miasta. Niestety wciąż obowiązują pewne ograniczenia więc na część imprez trzeba będzie mieć bezpłatną wejściówkę.

Tegoroczne Dni Kraśnika odbędą się 3 i 4 lipca razem ze Świętem 24 Pułku Ułanów.

- Świętowanie zacznie się w sobotnie popołudnie. - mówi burmistrz Wojciech Wilk - Na stadionie MOSiR odbędzie się Festiwal Rodzinny. Miasto wraz ze swoimi placówkami przygotowuje na tę imprezę moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. - dodaje burmistrz.

W starej dzielnicy tego dnia rozpocznie się święto 24 Pułku Ułanów. Od 15.00 odbywać się będzie zwiedzanie Muzeum Pułku a później uroczystości przeniosą się najpierw pod pomnik Ułanów przy kościele WNMP (g. 17.00), a później pod dawną pułkową wartownię - obecnie Urząd Stanu Cywilnego (g. 17.40) gdzie odbędzie się m.in. apel poległych. Uroczyście nadana ma zostać także nazwa ulicy Rudolfa Langa - wieloletniego dowódcy 24 Pułku, na którą przyjechać ma rodzina pułkownika.

Wieczór tego dnia upłynie natomiast pod znakiem kabaretu i dobrej zabawy. "Wieczór niepoważny" o godz. 18.00 zacznie kabaret "FiFa-RaFa", po nim wystąpi Adam Snopek ze stand-upem przy fortepianie. Na zakończenie wystąpi z koncertem klimatyczna grupa "Projekt Volodia".

W niedzielę burmistrz Wojciech Wilka wraz z pozostałymi organizatorami zaprasza do starej części miasta. Od 9.00 będzie można zwiedzać Muzeum. O 10.00 w pobliskim kościele odbędzie się msza św. a po niej oddany zostanie hołd kraśnickim ułanom przy pomniku im poświęconym.

Od godz. 11.30 w Parku im. Jana Pawła II oraz na stadionie LKS „Tęcza” odbędzie się Piknik Rodzinny połączony z pokazami militarnymi. Pojawić się mają m.in. dwa czołgi Leopard - jeden z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, noszącej imię naszego Pułku a drugi z z Pierwszej Warszawskiej Brygady Pancernej. Wojskowego sprzętu będzie oczywiście więcej. Nie zabraknie też rekonstruktorów.

A o 19.30 na koniec miejskiego świętowania w programie „Noc jeszcze młoda” na scenie pojawią się młode, zdolne kraśnickie wokalistki, których występu zwieńczy gwiazda wieczoru Viki Gabor.

Trzeba pamiętać, że nadal obowiązują pewne obostrzenia związane z organizacją imprez plenerowych, dlatego liczba osób uczestniczących w poszczególnych wydarzeniach musi być ograniczona. W związku z tym, wejścia na niedzielne koncerty w amfiteatrze możliwe będą tylko za okazaniem bezpłatnej wejściówki, które od poniedziałku 21 czerwca można będzie odebrać w Centrum Kultury i Promocji. 

Szczegóły na plakatach poniżej.