Boiska przy Trójce oficjalnie otwarte

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kompleks sportowy przy Zespole Szkół nr 3 powstał jeszcze w ubiegłym roku. Ale z powodu pandemii nie można było go oficjalnie otworzyć. Uczyniono to w piątek 11 czerwca.

Obiekt jaki powstał przy "Trójce" to m.in. bieżnie - okrężna i prosta, boiska do ręcznej, koszykówki i siatkówki, korty tenisowe oraz miejsc do rzutu kulą, skoku w dal i skoku wzwyż. Jak obserwujemy cieszą się one coraz większym zainteresowaniem mieszkańców a od czasu, kiedy uczniowie wrócili do szkół regularnie odbywają się tutaj lekcje wychowania fizycznego.

- Cieszę się szczególnie, że w tym kompleksie są elementy lekkoatletyczne bo lekka atletyka to królowa sportu i można tu trenować różne dyscypliny. Mamy wspaniałe bieżnie, są korty tenisowe, boiska. Każdy znajdzie coś dla siebie. Droga młodzieży korzystajcie z tych obiektów - mówił starosta Andrzej Rolla.

Z inwestycji cieszył się też marszałek Jarosław Stawiarski.

- Każda inwestycja w sport cieszy. Mogą tylko pogratulować samorządowi powiatowemu, że zdecydował się na uzupełnienie bazy sportowej o ten kompleks. - mówił.

Zwrócił się także do młodzieży.

- To jest dla was. Niech was tu zawsze będzie pełno, czy na bieżni, czy na boiskach. Ale mam tez nadzieję, że starostwo i dyrekcja będą tu wiedzieć nie tylko uczniów ale wszystkich chętnych mieszkańców powiatu niezależnie od wieku, bo sport, ruch to sposób na długie życie - mówił marszałek, a w przeszłości wiceminister Sportu.

Do potrzeby ruchu na świeżym powietrzu zachęcał też poseł Kazimierz Choma.

- Ważne, żeby ten obiekt żył, żeby z niego korzystać, by nie tylko ćwiczyć kciuki na smartfonach czy przy komputerach, ale też wyjść na powietrze i korzystać z takich obiektów jak ten. Dzięki ruchowi na powietrzu człowiek ma więcej energii a uprawianie sportu pomaga nam w życiu odnosić sukcesy - powiedział kraśnicki poseł.

Z powiększania się bazy sportowej miasta cieszą się także jego władze.

- Cieszę się, że baza sportowa na terenie miasta także dzięki inwestycjom samorządu powiatowego rozwija się. Niedaleko stąd rosną już mury kolejnego ważnego obiektu - basenie sportowym.  W przyszłym roku mniej więcej w tym czasie będziemy go otwierać, m.in. dzięki współpracy z panem Marszałkiem, i będzie to ważny element do tego by Kraśnik mógł swój rozwój opierać także na sporcie - mówił wiceburmistrz Piotr Janczarek.

- Ziemia kraśnicka rozwija się, i jak widać rozwija się bardzo dynamicznie. Wiele inwestycji drogowych, inwestycji w szpital jak również inwestycji w oświacie. A tu mamy tego potwierdzenie. Z punktu widzenia lekarza powiem - sport to zdrowie. Trzeba być aktywnym, trzeba uprawiać sport bo jest to podstawa zdrowego stylu życia - zachęcał z kolei radny sejmiku a jednocześnie lekarz dr Marek Kos.

Po części oficjalniej obiekt "sprawdzili" uczniowie i nauczycie "Trójki", którzy zmierzyli się w biegu sztafetowym 6 x 100 m i meczu piłkarskim a na nowym korcie mecz w tenisa rozegrał poseł Kazimierz Choma, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Dubiel, nauczyciel wf w ZS nr 3 i Rafał Tarnowski i Robert Surowiec.

Fotogalerię z otwarcia boisk można obejrzeć tutaj.

Obiekt powstał dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i środków własnych powiatu. Całość kosztów to 1 mln 600 tys.

Niedawno powiat rozstrzygnął też przetarg na drogę dojazdową do pobliskiej hali wokół boisk. W ramach tej inwestycji powstać ma też oświetlenie i nagłośnienie co jeszcze bardziej uatrakcyjni ten teren.