Oddaj krew, odbierz upominek, zyskaj dwa wolne dni

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W najbliższą środę 26 maja odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Tym razem organizatorem jest Starostwo Powiatowe wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a Krwiobus stanie przy budynku starostwa.

Do wzięcia udziału w akcji poboru krwi zaprasza Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oddział Kraśnik. Zbiórka krwi odbędzie się 26 maja 2021 roku w godzinach 9:00-13:00 przy  Starostwie Powiatowym w Kraśniku (Aleja Niepodległości 20).

Dzięki nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 każdy honorowy dawca krwi, który odda krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, może skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia od pracy zarówno w dniu pobrania krwi, jak i w dzień po. Starostwo przygotowało też dla dawców krwi upominki.

Przypominamy, że oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, a stosowany sprzęt jest sterylny i jednorazowy. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie laboratoryjne i lekarskie, pozwalające ocenić stan zdrowia dawcy. Krew mogą oddać osoby zdrowe pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkim posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby podzielić się darem krwi zapraszamy do zapisywania się pod numerem telefonu (81) 826-17-87.