Wnioski o dopłaty bezpośrednie w tym roku do 17 czerwca

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Połowa maja to ważny termin dla rolników, bo od czasu wejścia do Unii Europejskiej w tym okresie przyjmowane były wnioski o dopłaty bezpośrednie. W bieżącym roku decyzją ministra rolnictwa Grzegorza Pudy termin uległ wydłużeniu do 17 czerwca 2021 roku.

Od bieżącego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Aplikacja ta dostępna jest na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl

- Nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2021 r. trwa od 15 marca br. za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus – informuje Teresa Jachura kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kraśniku. - W związku z tym, że cała procedura odbywa się drogą internetową do rolników nie trafiły spersonalizowane papierowe wnioski, tak jak to było dotychczas.

Dla wielu rolników nowoczesna, cyfrowa procedura to nie lada wyzwanie. Zdarzają się też gospodarstwa, które nie mają dostępu do internetu. Takie osoby mogą skorzystać z pomocy technicznej w kraśnickiej placówce ARiMR.

- Udostępniliśmy stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a pracownicy agencji służą wsparciem w kwestiach technicznych - mówi Teresa Jachura. - Należy pamiętać, że w związku z trwającą pandemią, dla bezpieczeństwa beneficjentów jak i pracowników, Biuro Powiatowe w Kraśniku przestrzega zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Dlatego każdy rolnik, który przychodzi do biura powinien posiadać maseczkę oraz zdezynfekować sobie ręce. Ze względu na obostrzenia oraz aby nie stać w kolejkach na zewnątrz budynku, warto przed wizytą w urzędzie umówić się telefonicznie na spotkanie. – dodaje kierowniczka.

Spóźnialscy, którzy zapomną o tym terminie będą mogli złożyć wniosek również po 17 czerwca, do dnia 12 lipca, jednak w tym przedziale czasowym za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1%.