Są wyniki konkursu. W trzydnickim GOK powstanie multimedialna świetlica!

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Udało się! Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym wzbogaci się wkrótce m.in. o trzy laptopy z oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne, konsole Play Station 4 i meble, dzięki którym powstanie tam ogólnodostępna, multimedialna świetlica. Dostanie go dzięki zgłoszeniu do konkursu pod hasłem „Pracownia Orange” zorganizowanego przez Fundację Orange, pozytywnej ocenie organizatorów i w końcu wsparciu internautów.

Aby znaleźć się w gronie laureatów, grupy inicjatywne, które zgłaszały gdzie powinny powstać multimedialne świetlice, musiały zwycięsko przejść przez 2 etapy programu. Najpierw spośród kandydatur komisja złożona z przedstawicieli partnerów programu wybrała 63, które przedstawiły najciekawszą i najbardziej różnorodną ofertę zajęć dla wszystkich grup społecznych ze swojej okolicy. Te zakwalifikowane do 2. etapu od 4 do 20 października walczyły o głosy internautów. Zwyciężyły lokalizacje, które w poszczególnych województwach uzyskały największą liczbę głosów oraz kilka z takich, które na terenie województw dostały ich nieco mniej od liderów, ale w skali ogólnopolskiej były w czołówce klasyfikacji.

Właśnie w tej drugiej grupie, dzięki promocji konkursu zorganizowanej przez grupę inicjatywną i zaangażowaniu internautów, znalazł się Trzydnik Duży.

- Wszystkie nowe pracownie Fundacja Orange wyposaży w meble i nowoczesny sprzęt multimedialny o łącznej wartości 30 000 zł: komputery, telewizor, urządzenie wielofunkcyjne, konsolę PlayStation 4 z zestawem gier i drukarkę. Ponadto liderzy zwycięskich grup przez dwa lata będą aktywnie wspierani przez Fundację w realizowaniu swoich pomysłów na zajęcia dla wszystkich mieszkańców swojej okolicy – zapowiadają przedstawiciele Fundacji Orange.

Jak już wspominaliśmy przy okazji zachęcania do głosowania, będzie to już druga Pracownia Orange na terenie naszego powiatu. Pierwsza już od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Zakrzówku.

Pełną listę lokalizacji gdzie powstaną Pracownie Orange można odnaleźć tutaj.

 

foto ilustracyjne fundacja.orange.pl