Ogłoszenie

Gość Lubelski: Cmentarz w Kraśniku uczy pokory

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Ten cmentarz uczy pokory wobec śmierci i życia. Obok młodych leżą starsi. Obok utrwalających władzę PRL - opozycjoniści. Powstańcy i członkowie AK, organiści i duchowni, siostry zakonne i osoby znane oraz ci, których imiona zatarł czas. Wierzymy, że wszyscy widzą Miłosiernego - przekonuje łamach gazety i portalu Gość Lubelski ks Rafał Pastwa.

Okres Wszystkich Świętych i nasze wizyty w tym czasie na cmentarzach to czas szczególny. Idziemy na nekropolie przede wszystkim po to żeby odwiedzić groby swoich bliskich, członków rodziny, przyjaciół, znajomych. Większość z nas zwraca jednak pewnie uwagę także na inne nagrobki, nazwiska, daty, inskrypcje na nich zapisane. Cmentarz to także swego rodzaju zapis naszych dziejów, bo w końcu trafiają tu przecież wszyscy, niezależnie od poglądów, tego kim, byli, czym się zajmowali.

- Ten kraśnicki cmentarz jest świadectwem, które powinno nas uczyć pięknego i umiejętnego różnienia się nawet z przeciwnikiem. Bo ostatecznie śmierć "wyrównuje" wszelkie rachunki - podkreśla ks. Pastwa.

 

Cały artykuł ks. Rafała Pastwy pt. "Cmentarz w Kraśniku uczy pokory" można odnaleźć tutaj. Fotoefekt jego spaceru po kraśnickiej nekropolii można natomiast obejrzeć tutaj.
Zdjęcia zamieszczone przy naszej informacji: Grzegorz Jankowski/archiwum

Najnowsze ogłoszenia