Ogłoszenie

Urząd Wojewody nie dla Wojciecha Wilka. Co z nim dalej?

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
wilk
Wojciech Wilk był wymieniany wśród kandydatów na Wojewodę Lubelskiego
Kraśniczanin, były już poseł Platformy Obywatelskiej, wymieniany był jako jeden z potencjalnych kandydatów do fotela wojewody lubelskiego. Później mówiło się że stanowisko to pozostanie w rękach Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ostatecznie objęła je osoba związana z PO, ale nie jest nią kraśniczanin.

Od wyborów parlamentarnych, w których mandat poselski wywalczyła dotychczasowa wojewoda lubelska Genowefa Tokarska (PSL), minęło już wiele tygodni. Wyznaczenia jej następcy doczekaliśmy się jednak dopiero w miniony poniedziałek. Premier Donald Tusk nominację wręczył na to stanowisko wręczył Jolancie Szołno-Koguc.

Jak możemy wyczytać na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego dr hab. Jolanta Szołno-Koguc jest ekspertem i wykładowcą z zakresu finansów publicznych. Związana jest z Wydziałem Ekonomicznym UMCS, aktualnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Finansów Publicznych. Jest także prodziekanem Wydziału Ekonomicznego UMCS. W przeszłości była była doradcą Zyty Gilowskiej w Ministerstwie Finansów, a ostatnio doradzała prezydentowi Lublina Krzysztofowi Żukowi oraz pracowała w radzie nadzorczej lubelskiego MPWiK.

 

Więcej na temat nowej Wojewody Lubelskiej przeczytasz tutaj.


Jak wspomnieliśmy na wstępie, od chwili gdy poznaliśmy rozstrzygnięcia w tegorocznych wyborach parlamentarnych

wilk_gowin_BUB_9293
Jarosław Gowin wspierał kraśniczanina w ostatniej kampanii wyborczej.
jako jeden z kandydatów do fotela wojewody wymieniany był kraśniczanin Wojciech Wilk. Za jego kandydaturą przemawiało prawnicze wykształcenie oraz doświadczenie zdobyte w Sejmie. W minionej kadencji parlamentu był między innymi wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowiek oraz komisji pracującej nad zmianami w Konstytucji RP. Sprawował ponadto funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO. Premier Tusk, jak informują lubelskie media za podpowiedziami wiceministra Włodzimierza Karpińskiego (poseł z Puław) i prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, zdecydował się jednak na kogoś innego.

 

Przeczytaj też:

Powiat Kraśnicki bez posła. Stawiarski i Wilk przepadli w wyborach.

Spekulacje wokół przyszłości posła Wilka

Kraśnik. Stawiarski już urzęduje na Lubelskiej 84

 

Co będzie dalej z Wojciechem Wilkiem? Niestety nie udało nam się z nim skontaktować. Prawdopodobnie będzie musiał poszukać dla siebie miejsca w Warszawie. Może w Ministerstwie Sprawiedliwości? Szefem tego resortu został Jarosław Gowin, który wspierał kraśniczanina w ostatniej kampanii wyborczej.

Najnowsze ogłoszenia