Ogłoszenie

Z siekierą i sierpem na policjantów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

43-latek odpowie za czynną napaść i kierowanie gróźb karalnych wobec policjantów. Gdy funkcjonariusze przybyli do niego na posesję mężczyzna stał się agresywny i przy użyciu siekiery i sierpa zaatakował policjantów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 30 stycznia na terenie gminy Urzędów. Kryminalni z komisariatu w Bełżycach sprawdzali jeden z adresów w celu ustalenia szczegółów prowadzonego przez nich postępowania.

- Gdy mieszkający tam mężczyzna zorientował się, że ma do czynienia z policjantami stał się agresywny. - informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski - Zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy, a następnie wyszedł z budynku z siekierą, którą zamachnął się na funkcjonariuszy. Przy tym cały czas kierował groźby pozbawienia życia. Następnie na chwilę wrócił do mieszkania, po czym ponownie podjął próbę ataku. Tym razem z sierpem w ręku. - dodaje policjant.

Na szczęście żaden z policjantów nie został raniony. Niedługo później na miejscu pojawił się drugi patrol. Funkcjonariusze szybko obezwładnili 43-latka, który był pijany. Trafił on do policyjnej celi. Odpowiadać będzie za czynną napaść i kierowanie gróźb karalnych. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Najnowsze ogłoszenia