Policyjny Mikołaj pojawił się przed szkołami

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Bezpieczny Mikołaj”, pod takim hasłem kraśnicka drogówka przystąpiła 6 grudnia do działań w okolicach placówek oświatowych. Podczas kontroli zwracano uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych, trzeźwość opiekunów-kierowców, korzystanie z fotelików bezpieczeństwa czy też pasów. Na szczęście mundurowi nie stwierdzili naruszeń przepisów, a przy okazji Mikołajowego święta wręczali najmłodszym odblaski, maskotki, książki i plany zajęć.

Jak ważne jest bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, które jest powierzone w ręce dorosłych kierujących nikogo nie trzeba przekonywać. Niejednokrotnie na polskich drogach, również na drogach naszego powiatu, dochodzi jednak do zdarzeń, gdzie zasady bezpieczeństwa nie są przestrzegane, a które niejednokrotnie mają tragiczny skutek.

Obchodzony w poniedziałek dzień Świętego Mikołaja był doskonałą okazją, aby porozmawiać z najmłodszymi o przepisach ich dotyczących, a także sprawdzić jak dorośli dbają o życie i zdrowie swoich pociech.

- W rolę Mikołajów tym razem wcielili się funkcjonariusze drogówki, wręczając młodym pasażerom podczas kontroli drogowej upominki takie jak maskotki, odblaski, książki czy też plany zajęć. Dzieciaki były zaskoczone miłą niespodzianką, nikt nie dostał rózgi, a skontrolowani opiekunowie wzorowo wywiązali się ze swoich zadań gdyż policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń. - informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Była to też okazja do przypomnienia o zaletach korzystania z odblasków które otrzymali. Pamiętajmy że po zmroku często dzięki nim możemy uratować swoje życie i zdrowie będąc widocznym na drodze.