Niespokojne Święto kraśnickich służb: dwa zdarzenia na drodze i pożar

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mało spokojny, świąteczny dzień Bożego Ciała, miały lokalne służby ratownicze z naszego powiatu. Dwa trudne wypadki i pożar domu - to zdarzenia do których wyjeżdżali strażacy, pogotowie i policja.

W czwartek w południe kraśnickie służby interweniowały w Gościeradowie Ukazowym, gdzie na drodze krajowej numer 74 doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący osobowym Peugeotem wykonywał manewr skrętu w lewo, kiedy w tym czasie jadący za nim ford rozpoczął manewr omijania go z prawej strony. Jadący za nimi 34-letni kierowca ciężarowego DAF-a nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył Forda, a ten z kolei uderzył w pobliskie ogrodzenie.

37-letni kierowca forda oraz jego 12-letni syn zostali przetransportowani karetką do szpitala, na szczęście po wykonaniu badań okazało się że nie odnieśli poważniejszych obrażeń a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

O wiele poważniejsze skutki miał wypadek w miejscowości Ludmiłówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed godziną 20.00 na rondzie doszło do zderzenia się motocykla marki Honda i Opla. Po zderzeniu, oba pojazdy stanęły w płomieniach. Ogień przeniósł się również na kierowcę motocykla, na szczęście inne osoby które to zobaczyły, zdołały go ugasić.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy i medycy. Uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala. 25-letni kierowca motocykla pozostał tam z poparzeniami ciała tak jak i jego 24-letnia pasażerka, która doznała obrażeń ciała. 38-letni kierowca Opla po przeprowadzonych badaniach, został zwolniony do domu.

Ok godz. 2 w nocy strażacy wyjeżdżali jeszcze do pożaru domu i budynku gospodarczego w Świeciechowie Dużym w którym ranna została ok. 75 letnia kobieta, wyciągnięta z pożaru przez sąsiadów.