Tragicznie zakończyły się poszukiwania 53-letniej mieszkanki Kraśnika. W poniedziałek rano w Lublinie odnaleziono jej zwłoki.

Od 1 czerwca zmianie ulegają przepisy Kodeksu Drogowego dotyczące kierowców i osób pieszych. Nowe regulacje prawne dotyczą przede wszystkim poruszania się pieszych i kierowców w  okolicy przejść. Dotyczą też m.in. jazdy na zderzak na autostradach, drogach ekspresowych czy dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym.

53-latka Renata Pataj w sobotę 5 czerwca przyjechała z Kraśnika do Lublina. Ostatni raz widziana była przy al. Warszawskiej. Osoby, które widziały zaginioną lub znają jej miejsce pobytu prosimy o kontakt pod nr tel 47 812 42 10 lub 112.

Wizytą w szpitalu i obrażeniami ciała zakończyła się poniedziałkowa (24.05) jazda 33-letniego motocyklisty. Wstępnie ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, 76-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy jednośladu zajeżdżając mu drogę, co doprowadziło do zderzenia. Na szczęście życiu motocyklisty nie zagraża niebezpieczeństwo.

Swój ostatni ligowy mecz w tym sezonie przed kraśnicką publicznością rozgrywała dzisiaj kobieca drużyna piłkarska KS „Stella” Kraśnik. Mecz został jednak przerwany, ponieważ na boisko wtargnął kierownik i członek zarządu Stali Kraśnik. Interweniowała policja.

James Avalon - to miał być żołnierz pochodzący z Los Angeles w USA. 33-letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego poznała go na portalu społecznościowym w Internecie. Twierdził, że udaje się na wojnę do Syrii, wyznawał miłość, wysyłał zdjęcia… Przesłał również rzekomą fotografię skrzynki z pieniędzmi w kwocie 950 tysięcy dolarów amerykańskich, która niebawem miała trafić w jej ręce wraz z dokumentami. Trzeba było opłacić tylko 5 tysięcy złotych. Na szczęście 33-latka nabrała podejrzeń, że to oszustwo i sprawę zgłosiła na policję.

Jeden z kierowców jadący wraz z rodziną na drodze z Lublina w kierunku Kraśnika zauważył dziwnie jadące BMW i postanowił powiadomić o tym służby. Policjanci pojechali za wskazanym pojazdem i zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało za kierownicą znajdował się 52-letni obywatel Holandii, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Już usłyszał zarzut za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz popełnienia wykroczeń drogowych. Tłumaczył się tym, że w Holandii są wyższe dopuszczalne normy spożycia alkoholu przez kierowców.

Nieco zdziwili się policjanci, którzy nocą w ramach patrolu jechali przez Olbięcin. Ze skarpy tuż przed radiowóz zjechał bowiem osoby seat. Jak się okazało 31-letni kierowca miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie.

Mało spokojny, świąteczny dzień Bożego Ciała, miały lokalne służby ratownicze z naszego powiatu. Dwa trudne wypadki i pożar domu - to zdarzenia do których wyjeżdżali strażacy, pogotowie i policja.

W czwartek w południe kraśnickie służby interweniowały w Gościeradowie Ukazowym, gdzie na drodze krajowej numer 74 doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący osobowym Peugeotem wykonywał manewr skrętu w lewo, kiedy w tym czasie jadący za nim ford rozpoczął manewr omijania go z prawej strony. Jadący za nimi 34-letni kierowca ciężarowego DAF-a nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył Forda, a ten z kolei uderzył w pobliskie ogrodzenie.

37-letni kierowca forda oraz jego 12-letni syn zostali przetransportowani karetką do szpitala, na szczęście po wykonaniu badań okazało się że nie odnieśli poważniejszych obrażeń a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

O wiele poważniejsze skutki miał wypadek w miejscowości Ludmiłówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed godziną 20.00 na rondzie doszło do zderzenia się motocykla marki Honda i Opla. Po zderzeniu, oba pojazdy stanęły w płomieniach. Ogień przeniósł się również na kierowcę motocykla, na szczęście inne osoby które to zobaczyły, zdołały go ugasić.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy i medycy. Uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala. 25-letni kierowca motocykla pozostał tam z poparzeniami ciała tak jak i jego 24-letnia pasażerka, która doznała obrażeń ciała. 38-letni kierowca Opla po przeprowadzonych badaniach, został zwolniony do domu.

Ok godz. 2 w nocy strażacy wyjeżdżali jeszcze do pożaru domu i budynku gospodarczego w Świeciechowie Dużym w którym ranna została ok. 75 letnia kobieta, wyciągnięta z pożaru przez sąsiadów.

Dziś po godzinie 8.00 w Słodkowie Drugim doszło do poważnego wypadku. Zderzyła się ciężarówka z osobowym seatem. Poważne obrażenia odniósł 9-latek, którego mimo reanimacji na miejscu nie udało się uratować.

Więcej artykułów…