Policjanci z Kraśnika zatrzymali 39-latka i jego młodszego kompana za rozbój 38-letnim mężczyźnie. Sprawcy najpierw poszli z nim do sklepu, a później dotkliwie pobili. Ich łupem padł telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Szczęśliwie zakończyły się prowadzone od rana przez kraśnickich policjantów i strażaków poszukiwania 84-letniej mieszkanki gminy Szastarka. Starsza kobieta wyszła rano z domu nie informując o tym nikogo, ubrana tylko w sweter i ciapy. Przy użyciu psa i drona policyjnego oraz wsparciu straży pożarnej, funkcjonariusze odnaleźli zmarzniętą i zdezorientowaną kobietę. Seniorkę przekazano załodze pogotowia.

Policjanci zatrzymali 21-latka, który pijany kierując bmw zjechał z drogi i uderzył w wiatę przystankową, studnię, oraz bramę wjazdową jednej z posesji. Kiedy auto stanęło w płomieniach, kierowca wraz z pasażerem uciekli z miejsca wypadku. Badanie wykazało, 1,7 promila alkoholu w organizmie 21-latka. Mężczyzna już poddał się dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora.

Dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał komunikat, że doszło do kolizji, a kierujący samochodem odjechał w kierunku Rzeczycy Księżej. Za chwilę dzwoni kobieta, że to jej mąż, który po kłótni wyjechał z domu po alkoholu i zagroził samobójstwem. Z wykorzystaniem psa tropiącego i radiowozów, kilkudziesięciu policjantów przeszukuje okoliczny las za pojazdem i uciekinierem, ostatecznie odnajdują go nieprzytomnego i po reanimacji przywrócili funkcje życiowe. To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń policyjnych prowadzonych przez kraśnicką komendę. Mają one na celu doskonalenie umiejętności policjantów podczas podobnych sytuacji, a także sprawdzenie i znajomość zastosowanych procedur.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 25-latek, który znęcał się nad swoją matką psychicznie i fizycznie. Kiedy zaczął grozić jej pozbawieniem życia, dusił i pchnął o ścianę powodując obrażenia, wtedy pokrzywdzona wezwała policję. Uciekł przed przyjazdem funkcjonariuszy, ci wystosowali dla niego zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania umieszczając informacje na drzwiach zgodnie z przepisami. Zlekceważył zakaz i został zatrzymany.

Na drzewie zakończył jazdę kierowca osobowej hondy i jego troje pasażerów. To wynik niedostosowania prędkości do drogi i spożytego alkoholu.

Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W niedzielę 24 października na ul. Urzędowskiej miał miejsce groźnie wyglądający wypadek. Kierująca KIĄ w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka Renault. Zakleszczoną w samochodzie kobietę musieli wydostać strażacy, po czym trafiła ona do szpitala. Obie kierujące były trzeźwe.

Zaczęło się od pościgu za kierującym oplem, który nie zareagował na sygnał do zatrzymania się, minął radiowóz i odjechał. Okazało się, że kierowca i jego pasażerka mieli powody do tego by uciekać przed policjantami.

Więcej artykułów…