W poniedziałek 13 czerwca w Kraśniku na ul. Sikorskiego w pobliżu liceum doszło do poważnego wypadku drogowego. Nastolatka po potrąceniu przez samochód znalazł się pod pojazdem. To nie koniec zdarzeń drogowych tego dnia. Kilka minut później po wypadku przy szkole młody kierowca na obwodnicy Kraśnika przeszarżował lądując w rowie.

Blisko 50 tysięcy złotych i biżuterię wyłudzili oszuści, którzy przez telefon podając się za policjantów zadzwonili do dwójki seniorów z Kraśnika. Twierdzili, że ich wnuczkowie ulegli wypadkowi i potrzeba pieniędzy na kaucję. Po kosztowności osobiście przyjeżdżał kurier. Kilka podobnych prób odnotowanych zostało na terenie miasta. Apelujemy o rozsądek w podobnych sytuacjach.

Ofiarą matrymonialnego oszusta podającego się za hiszpańskiego wdowca, padła 58-letnia mieszkanka Kraśnika. Przez rok internetowej znajomości rzekomy pracownik platformy wiertniczej na Malcie wzbudził zaufanie kobiety do tego stopnia, że wyłudził od niej łącznie 280 tys. złotych. Kiedy po kolejne pieniądze pod pretekstem wykupu "Fernanda" z więzienia skontaktował się jego „kierownik”, kobieta zdała sobie sprawę z tego, że została oszukana.

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 34 letniemu mieszkańcowi Annopola, który przewoził w audi znaczne ilości mefedronu i marihuany. Mężczyzna wpadł po tym, jak podczas kontroli policjanci wyczuli w aucie woń narkotyków.

42-latka z gminy Trzydnik Duży została okradziona z pieniędzy ale nie zgłosiła tego na policję. Mimo to dzielnicowy, gdy się o tym dowiedział, przystąpił do działania i wytypował jako potencjalnego sprawcę. Podczas wizyty mundurowych, podejrzewana o kradzież kobieta dobrowolnie wyciągnęła z szafy skradzione 800 złotych i oddała policjantom. Wyjaśniła, że kiedy przyszła w odwiedziny do mieszkania sąsiadki, wyciągnęła pieniądze z jej torebki. Jak dodała, chciała zrobić sąsiadce „na złość”.

Z udziałem m.in. policji, straży pożarnej, wojska, służby zdrowia 1 maja odbył się festyn pn. "Mundurowa Majówka". Wielu mieszkańców, głównie rodziny z dziećmi, przyszły by zobaczyć i na chwilę poczuć się jak strażak czy policjant.

Dużą czujnością wykazał się policjant z kraśnickiej dochodzeniówki, który jadąc na służbę rozpoznał na przystanku mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary. 31-latek czekał z torbą podróżną na transport do Niemiec. To jednak nie wszystko, teraz odpowie także w warunkach recydywy za kradzież perfum. Został już przetransportowany do zakładu karnego, gdzie czeka na kolejne postępowanie.

Po koleżeńsku zachował się młody mężczyzna, który po zakończonej imprezie postanowił porozwozić swoich kolegów do domów. Szkopuł w tym, że ma on 15 lat a na dodatek w chwili gdy zatrzymał go policjant miał 1,5 promila alkoholu i przysypiał za kierownicą.

Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Kraśniku wobec 62-latka, który na ulicy zaatakował swoją 84-letnią matkę. Świadkowie widząc to zdarzenie, ujęli mężczyznę do czasu przybycia policji. Jak się okazało agresor był pijany. Usłyszał zarzut znęcania się nad kobietą, a także spowodowania obrażeń ciała kobiety.

Więcej artykułów…