Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę 8 września na drodze krajowej numer 19. Na ulicy Janowskiej w Kraśniku kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu motocykliście doprowadzając do zderzenia.

Najpierw niemal zderzył się z radiowozem, potem nie reagował na sygnały do zatrzymania, a po otworzeniu drzwi kabiny ciągnika rolniczego osunął się bezwładnie w stronę policjantów. Podczas kontroli trzeźwości zaczął jednak stawiać opór. Jak się okazało 57 latek miał w organizmie ponad 4 promile.

Kolejny 19-latek na naszym terenie źle zakończył nocną jazdę samochodem. Z powodu nadmiernej prędkości jego auto wypadło z drogi i dachowało a on razem z 18-latnią pasażerką wypadli z samochodu.

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 23.00 w Annopolu.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi 19-latek z gminy Sadowie w powiecie opatowskim, na łuku jezdni na rynku w Annoplu jadąc w kierunku Kraśnika, stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto wypadło z drogi, po czym uderzyło w słup latarni, a następnie dachowało przed budynkiem urzędu miasta. Kierowca i jego 18-letnia pasażerka, mieszkanka gminy Annopol, w wyniku uderzenia wypadli z auta.

Przetransportowano do szpitala. Z uwagi na stan mężczyzny, nie było możliwe zbadanie go alkomatem. Pobrana została od niego krew celem sprawdzenia trzeźwości.

Poniżej film jaki udostępniła policja z tego zdarzenia, zarejestrowany przez lokalny monitoring.

 

Przez ostatni rok wielu z nas nie opuszczało swojego miejsca mieszkania na dłużej niż wyjście na zakupy lub spacer. Ze względu na zdalną pracę i zdalne nauczanie, w naszych domach praktycznie cały czas przebywali domownicy. Teraz jednak, wiele osób wyjeżdża na urlopy i wypoczynek. Niestety złodzieje i włamywacze wykorzystują to by okradać puste domy i mieszkania. Policja apeluje by zwrócić uwagę na zabezpieczenia naszych miejsc zamieszkania.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartek w Spławach Pierwszych. Ucierpiały tam cztery ciężarówki i samochód osobowy. Kilka osób trafiło do szpitala.

Groźny wypadek miał miejsce w sobotę 31.07 w Annopolu. Wskutek zderzenia z drzewem trzech młodych mężczyzn w wieku 18 i 20 lat trafiło do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

O tym, że bawić się trzeba umieć przekonało się dwóch młodych mężczyzn, którzy za miejsce wypoczynku wybrało sobie w ostatni piątek kraśnicki zalew. Po uszkodzeniu cumującej nieopodal łodzi, drzwi do nowych toalet i wybiciu okna zakończyli dzień na komendzie policji.

Całe zdarzenie miało miejsce w miniony piątek nad kraśnickim zalewem. To właśnie tam postanowili spędzić czas dwaj młodzi mężczyźni, którzy przyjechali z za granicy w rodzinne strony. W ich towarzystwie przebywało kilku znajomych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w nocy  wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie 21-latek zauważył zacumowaną łódź przy zalewie. Wszedł na nią i po wyjęciu kotwicy i wyłamaniu drzwiczek „zaprosił” pozostałych  na wspólne pływanie. 

Po zakończeniu wodnej eskapady mężczyźni idąc ścieżką poprzewracali przenośne toalety, uszkodzili nowopowstałą toaletę miejską  kopiąc w drzwi. Chwilę później 18-latek rzucił w kierunku jednego z budynków mieszkalnych butelką  wybijając szybę w drzwiach tarasowych.

- Zachowania wandali wzbudziły uwagę przypadkowego świadka, który poszedł za nimi i wezwał policję. Sprawcy zostali zatrzymani. Na komendzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Łączna wartość strat oszacowana został na kwotę  ponad 20 tysięcy złotych. - relacjonuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Mężczyźni przyznali się do winy i poddali dobrowolnej karze grzywny oraz obowiązkowi naprawienia szkód. Mundurowi zabezpieczyli u nich ponad cztery tysiące złotych na poczet przyszłych kar. Jak tłumaczyli policjantom, wszystko spowodowane było prawdopodobnie zbyt dużą ilością alkoholu. 

Prawie 1,5 promila miał kierowca, który jechał drogą krajową nr 19 w kierunku Kraśnika. Jego styl jazdy spowodował, że o mało nie zderzył się z policyjnym radiowozem.

Mocno zaskoczony musiał być kierowca peugeota, który jadąc prawidłowo na "zielonym" obwodnicą kraśnika zobaczył naprzeciwko siebie volkswagena, którym kierował mieszkaniec powiatu zamojskiego. Niestety oba pojazdy się zderzyły blokując drogę na dłuższy czas.

Więcej artykułów…