W niedzielę ok. godz. 19.00 do jednego z mieszkań w Kraśniku wysłany został patrol policji. Z informacji jakie wpłynęły do Centrum Powiadamia Ratunkowego wynikało, że mogło tam dojść do rodzinnej tragedii.

Nietypowe interwencje jednego dnia mieli kraśniccy policjanci. Dwa razy ratowali sowy, które znalazły się na drogach.

Z początkiem roku z policyjnym mundurem pożegnał się podinspektor Jacek Dzikowski - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, który przez lata zawodowo i prywatnie związany był z Kraśnikiem i powiatem kraśnickim.

„Bezpieczny Mikołaj”, pod takim hasłem kraśnicka drogówka przystąpiła 6 grudnia do działań w okolicach placówek oświatowych. Podczas kontroli zwracano uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych, trzeźwość opiekunów-kierowców, korzystanie z fotelików bezpieczeństwa czy też pasów. Na szczęście mundurowi nie stwierdzili naruszeń przepisów, a przy okazji Mikołajowego święta wręczali najmłodszym odblaski, maskotki, książki i plany zajęć.

Tak 26-letni mieszkaniec gminy Kraśnik zapowiedział się w poniedziałek 3 stycznia rano przy okienku interesanta kraśnickiej komendy. Miał ze sobą torbę podróżną, w którą spakował najpotrzebniejsze rzeczy.

Nowy rok to czas podsumowań oraz bardzo często początek nowych projektów. Kraśnicka Miejska Ochotnicza Straż Pożarna minione 12 miesięcy ocenia jako pracowite, ale i udane. Udany szczególnie jeśli chodzi o inwestycje w budynek i nowy sprzęt. W najbliższych miesiącach chce się skupić między innymi na rozwoju kadrowym jednostki. Kontynuowane mają być też inwestycje.

Wtorkowy ranek zaskoczył kierowców trudnymi warunkami atmosferycznymi na drogach powiatu kraśnickiego. Oprócz śniegu, "sypnęło" więc zdarzeniami na drodze. Dachowanie, jazda zakończona w rowie czy problemy z wjechaniem pod górkę - to tylko niektóre ze zdarzeń jakie tego dnia odnotowały lokalne służby.

17-latek, i jego o rok młodszy kolega w Mikołajki postanowi zamiast rozdawać prezenty, to zabierać pieniądze młodszym kolegom. "Zarobili" w ten sposób kilka złotych a w najbliższym czasie sąd "dołoży" im wyrok za wymuszenie rozbójnicze.

33-latek z Kraśnika zaatakował swoją matkę nożem. Na szczęście rannej kobiecie udało się obronić a mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez kraśnickich policjantów. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Więcej artykułów…