Ogłoszenie

Kraśnik „Rowerową stolicą Polski”?

Sport
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jest to możliwe. W czerwcu bowiem w ramach "Aktywnych Miast" rozgrywana będzie rywalizacja o ten tytuł i przechodni puchar. Wszystko zależy od mieszkańców, którzy wsiądą na rowery i będą kręcić kilometry dla miasta.

W tym miesiącu w aplikacji "Aktywne Miasta", w której znaleźć można i Kraśnik, nie będzie rywalizacji „Kraśnik w formie – rower” jak to wcześniej bywało, a rywalizacja na rowerze będzie odbywała się pod nazwą „Rowerowa Stolica Polski”.

Mieszkańcy, którzy chcieliby się włączyć do zbierania punktów dla miasta, a jednocześnie brać udział w akcji "Kraśnik w formie" muszą zainstalować sobie aplikację "Aktywne Miasta".

A w jaki sposób dołączyć do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski? Poniżej krótka instrukcja.

  1. Znajdź i pobierz aplikację Aktywne Miasta z Google Play.
  2. Z menu (na dole ekranu) wybierz „Rywalizacje” a następnie w zakładce „Publiczne” Rowerowa Stolica Polski 2023 dla gmin (rywalizacja dla miast jest zarezerwowana dla miejscowości powyżej 50 000 mieszkańców) .
  3. Z listy rozwijanej wybierz Kraśnik.
  4. W kolejnym kroku wybierz grupę z którą się identyfikujesz i dołącz do niej. Możesz również zaproponować swoją grupę i razem z przyjaciółmi wziąć udział w rywalizacji.
  5. GRATULACJE! Zapisałeś się do rywalizacji!
  6. Kręć na rowerze jak najwięcej kilometrów przez cały czerwiec, abyśmy byli jak najwyżej w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Kilometry dla Kraśnika można kręcić w dowolnym zakątku świata. Wybór nie jest uzależniony od miejsca, w którym dokonywane są przejazdy. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju również może przystąpić do projektu wybierając Kraśnik, jako organizatora lokalnego.

Tak jak w maju, trwa też wyzwanie związane z chodzeniem i bieganiem.

Przypominamy, że wśród uczestników Urząd Miasta rozlosuje bony na sprzęt sportowy o wartości: 1000, 500 i 300 zł a dla 10 najlepszych wyników (najwięcej kilometrów) nagrody specjalne.

Dla wszystkich, którzy przejadą na rowerze powyżej 300 km lub przejdą-przebiegną powyżej 100 km - przygotowane są limitowane koszulki techniczne.

Najnowsze ogłoszenia