Z kijami, w narodowych barwach, po nadwiślańskich terenach

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Patriotycznie i na sportowo setka osób spędziła 2 maja w gminie Annopol. A wszystko za sprawą Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Annopol „Szansa” oraz Fundacji BezMiar, które zorganizowały nordic walkingowy Rajd z Flagą.

Rajd był 2 etapem, po Kraśnickim Radzie Nordic Walking, cyklu imprez pod hasłem Nordikiada 2022 zaplanowanych na ten rok na Lubelszczyznie. Start i meta imprezy zlokalizowane były na terenie stanicy nad Wisłą w Jakubowicach. Uczestników przywitali Magdalena Rudziejewska-Rudziewicz z SMGA „Szansa” i Maryla Miłek z Fundacji BezMiar oraz burmistrz Annopola Mirosław Gazda.

Rozgrzewkę i szkolenie z podstaw NW przeprowadziła dr Marta Mandziuk, nauczyciel akademicki PSW Biała Podlaska, trenerka lekkiej atletyki, instruktor wielu dyscyplin, w tym nordic walking, oraz prezes TKKF Krzna Biała Podlaska. Po nich uczestnicy wydarzenia wyruszyli na dwie trasy, 6 lub 11 kilometrową, prowadzące po przepięknych nadwiślańskich terenach. Na mecie czekały na nich poczęstunek oraz losowanie upominków.

Organizację annopolskiego rajdu wsparły samorząd Annopola oraz Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, a cała Nordikiada odbywa się dzięki pomocy m.in. samorządu województwa lubelskiego, producenta wody Cisowianka, miast Lublin i Puławy, Lubelskiego Banku Spółdzielczego oraz Mleczarni Spomlek z Radzynia Podlaskiego.

Kolejny etap Nordikiady zaplanowany jest na 21 maja w Krasnobrodzie (Uzdrowiskowy Rajd NW, zapisy i informacje tutaj), a 4. etap zlokalizowany będzie 4 czerwca w Lublinie (Rajd nad Zalewem, zapisy i informacje tutaj).

Więcej zdjęć z rajdu autorstwa Dariusza Zgardzińskiego można obejrzeć na fanpejdżu fundacji BezMiar, a zdjęcia Mikołaja Lisa na fanpejdżu SMGA "Szansa"


Zobacz też:
Przez lasy i pola... Miłośnicy nordic walkingu spotkali się w Kraśniku


.