Ironmeni z Kraśnika. Antoniuk i Skórski na Castle Triathlon Malbork 2021

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

3,8 km w wodzie, 180 km na rowerze i 42,2 km biegnąc – taki dystans mieli do pokonania uczestnicy Castle Triathlon Malbork 2021 im. Bartosza Kubickiego na dystansie Ironman. Wśród tych którzy tego wyczynu dokonali było dwóch kraśniczan: Artur Antoniuk i Marcin Skórski.

Zawody na wspomnianym najdłuższym dystansie odbyły się minionej niedzieli. Zawodnicy, w tym nasi reprezentanci, wystartowali o 6:00 rano. Na początek mieli do pokonania odcinek pływacki w rzece Nogat, później czekały ich zmagania kolarskie na trasie przebiegającej przez tereny Żuław Wiślanych, a na koniec mieli do pokonania trasę biegową.

- Było zimno a momentami bardzo zimno 8C na starcie. Później rosła temperatura i w południe było już 16C. Sześć osób po pływaniu zrezygnowała z powodu hipotermii, a kilkanaście osób nawet nie podjęło próby wystartowania - wspomina Artur Antoniuk.

Artur Antoniuk spisał się rewelacyjne realizując swoje przedstartowe założenia, czyli „złamał” 10 godzin. Do mety dotarł po 9 godzinach 51 minutach i 47 sekundach zajmując 37. m open i 7 m. w grupie wiekowej M40. Marcinowi Skórskiemu pokonanie trasy Iron man zajęło 11 godzin 29 minut i 8 sekund. Zajął 101 m. open i 26. m. w kategorii M 40.

Ogromne gratulacje dla obu kraśniczan. PB

 

foto archiwum Artura Antoniuka