Kraśniczanin najlepszy w Poleskim Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 28 sierpnia w Sosnowicy w Powiecie Parczewskim odbył się Poleski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego, trzeci turniej w ramach Ligi Łuczniczej „Wschodni Szlak”. Z bardzo dobrej strony pokazał się w tych zawodach Andrzej Trynkiewicz, który wygrał rywalizację w kategorii łuku tradycyjnego bez półki.

Turniej zorganizowały Poleska Grupa łucznicza Wschodni Szlak oraz Radzyńska Grupa Łucznicza.

- Cele były inne niż zwykle bywają na turniejach łuczniczych. Były cele 2D, ale i mikroskopijnej wielkości sylwetki zwierząt. Poza tym strzelaliśmy z różnych odległości i pozycji. Było strzelanie z konia, wieży, pnia, tyłem. Były cele wahające się, wiszące i pojawiające z osłony. Było trudno i banalnie prosto, ale przez to też trudno. A wszystko odbywało się w pięknej scenerii Polesia, parczewskich lasów i jezior – mówi Andrzej Trynkiewicz.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, kraśniczanin triumfował w kategorii łuku tradycyjnego bez półki. Obok niego na podium stanęli Włodzimierz Woźnica i Mariusz Kozik. 

Andrzej Trynkiewicz po trzech z czterech zaplanowanych turniejów cyklu jest liderem klasyfikacji w swojej kategorii. W październiku czeka go finałowym turniej w Białymstoku.

A już za 2 tygodnie czeka nas łucznicza rywalizacja w Kraśniku. 11 września odbędzie się III Turniej Łuczniczy 3d „Na Zamkowym Wzgórzu” o Puchar Burmistrza Miasta Kraśnik.

Szczegółowe informacje na temat tej imprezy znajdziecie tutaj.