Sobota z nordic walkingiem w Kraśniku. Blisko 70 uczestników rajdu

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prawie 70 osób spotkało się dzisiaj w Kraśniku, by z kijami w rękach ruszyć w las. Oczywiście w rekreacyjnym celu, bo były to kije do nordic walking, a ich użytkownicy brali udział w I Kraśnickim Rajdzie Nordic Walking.

Do wspólnego chodzenia z kijami wszystkich chętnych zaprosili Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka we współpracy z Miastem Kraśnik oraz Centrum Kultury i Promocji, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Osiedlowym Domem Kultury SM Pomoc. Ci którzy z niego skorzystali do wyboru mieli 2 trasy, 5 i 10 kilometrową, wiodące leśnymi drogami. Były to marsze rekreacyjne, bez pomiaru czasu.

Oprócz kraśniczan na starcie rajdu stanęli też mieszkańcy innych rejonów Lubelszczyzny, między innymi z Łukowa, Puław, Lublina, Piotrowic, czy pobliskich Dzierzkowic, Wilkołaza i Annopola. Na mecie czekał na wszystkich posiłek oraz losowanie upominków. Jeszcze przed losowaniem specjalne podziękowania organizatorzy złożyli niezmordowanym propagatorkom nordic walkingu na Lubelszczyźnie Maryli Miłek i Elżbiecie Krawczyk z puławskiej Fundacji bezMiar (w przyszłości szykują się wspólne przedsięwzięcia) oraz annopolskiej propagatorce NW Magdalenie Rudziejewskiej-Rudziewicz.

Wspomnianego losowania upominków wśród uczestników, z pomocą Emilki Iskry, dokonali Paweł Bieleń (KSS Bebek Jedynka/ODK SM Pomoc) i Natalia Kołodziej (MOSiR), a wręczyli je radna Angelika Marcinkowska oraz Krzysztof Babisz – kierownik wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych UM Kraśnik.

Impreza była współfinansowana ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki oraz Rozwiązania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.

Jak już po części zdradziliśmy, było to pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie takie wydarzenie Kraśniku. Na razie zapraszamy jednak na regularne zajęcia nordic walking prowadzone przez MOSiR Kraśnik oraz do grupy Kraśnik na kijach (organizatorami tych zajęć są KSS Bebek Jedynka i ODK SM Pomoc).

 

Więcej zdjęć z imprezy autorstwa Grzegorza Żaka z CKiP odnajdziecie ją tutaj.