Łucznictwo. Kraśniczanin drugi w walce z bieszczadzkimi demonami

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W trudnych warunkach pogodowych, bo w deszczu, i z nietypowymi celami zmagali się zawodnicy, którzy minionej soboty wystartowali w III Turnieju Łuczniczym na Klasztornej Twierdzy „Bieszczadzkie Demony”. To nie przeszkodziło jednak Andrzejowi Trynkiewiczowi, kraśnickiemu specjaliście w tej dyscyplinie sportu, po raz kolejny stanąć na podium.

Impreza odbyła się 3 lipca w Zagórzu, a jej organizatorem było Stowarzyszenie „Łucznicy Sanoka”. Rywalizowano w trzech kategoriach: łuku tradycyjnego (w tej startował Andrzej Trynkiewicz), łuku z półką i łuku hunter. Organizatorzy postarali się nie tylko o ciekawe miejsce rozgrywana zawodów, okolice skoczni narciarskiej, ale także nietypowe cele do których trzeba było trafić.

W zawodach udział wzięło w sumie 88 zawodników. Nasz łucznik zajął w swojej kategorii drugie miejsce. Wygrał ją Piotr Żymuła, a trzeci był Jacek Łabędzki.

A już za niespełna dwa tygodnie swoje umiejętności w łuczniczym fachu, właśnie między innymi pod okiem Andrzeja Trynkiewicza (Tatrzański Klub Łuczniczy „Jarowici”) i Dariusza Wojniaka (Lubelski Klub Łuczniczy) będzie można najpierw podszkolić, a później sprawdzić w Kraśniku. W sobotę 17 lipca w godzinach popołudniowych na osiedlu Piaski odbędą się dla wszystkich chętnych bezpłatne warsztaty i mini turniej łuczniczy. Już dzisiaj na to wydarzenie zapraszamy. Szczegóły wkrótce.