Andrzej Trynkiewicz najlepszy w Niepodległościowym Turnieju Łuczniczym

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W pierwotnym, listopadowym terminie ze względu na pandemiczną sytuację i ograniczenia nie udało się go przeprowadzić, ale w tym przypadku co się odwlecze... W sobotę 22 maja odbył się Niepodległościowy Turnieju Łuczniczy, a w jednej z kategorii w których rywalizowano najlepszy okazał się kraśniczanin Andrzej Trynkiewicz.

Zawody odbyły się w Krężnicy Jarej, a zorganizowały je Lubelska Grupa Łucznicza i Lubelska Fundacja Jeździectwa. Była to edycja zawodów za 2020r., która była zakończeniem ubiegłorocznego i jednocześnie otwarciem nowego sezonu. Ich uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach 3d (strzelano do rozstawionych w różnych miejscach i w różnych odległościach figurek zwierząt), fild (celem był trzy małe tarcze do precyzyjnego strzelania) i zręcznościowych (strzelanie w różnych konfiguracjach, np. do tarcz zawieszonych na linach, tyłem do tarczy, klęcząc, z konia). Strzelano oczywiście także do tarcz ustawionych w różnych w odległościach (25m, 35m i 45m).

Andrzej Trynkiewicz, reprezentujący Tatrzański Klub Łuczniczy „Jarowici”, rywalizował w kategorii łuku tradycyjnego bez półki i ją wygrał. Drugi w tej kategorii był Jacek Siudaj z Parczewskich Łuczników, a trzeci Piotr Żymuła z Łuczników Rozembark.