Maszerujemy z kijami. Zapraszamy na zajęcia nordic walking!

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dlaczego akurat nordic walking? Chociażby dlatego, że uaktywnia 90% mięśni naszego ciała, nie obciąża stawów, przyspiesza przemianę materii i pomaga zrzucić zbędne kilogramy, a przy okazji jest to okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie. By osiągnąć oczekiwane efekty trzeba jednak chodzić odpowiednią techniką. Tego jak to robić, jak dobrać kije, można dowiedzieć się podczas zajęć nordic walking organizowanych w Kraśniku.

Wspomniane zajęcia odbywają się zarówno w dzielnicy fabrycznej, jak i dzielnicy lubelskiej, w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych, by skorzystać z nich mogło jak najwięcej zainteresowanych. Prowadzą je instruktorzy nordic walking.

W dzielnicy fabrycznej zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 18:00 i piątki o godz. 10:00. Rozpoczynają się za każdym razem na placu festynowym za CKiP, a prowadzą je instruktorki z kraśnickiego MOSiR.

foto MOSiR Kraśnik 

W dzielnicy lubelskiej zajęcia odbywają się natomiast we wtorki o godz. 10:00 oraz w czwartki o godz. 17:00. Od przyszłego tygodnia dojdzie jeszcze jeden termin – wtorki o godz. 17:00. Uczestnicy zajęć spotkają się na skwerze przy ul. Spółdzielczej (przy przedszkolu nr 5).

W przypadku dzielnicy lubelskiej organizatorem zajęć są Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka oraz Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”, a odbywają się one w ramach projektu „Kraśnik na Kijach – Wiosna 2021” dofinansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.

- Serdecznie zapraszam na zajęcia zarówno tych którzy już chodzą z kijami, jak i tych którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z nordic walking. Jeśli nie macie jeszcze swoich kijów to nie problem. Podpowiemy na co zwrócić uwagę kupując je, a na razie mamy kilka par do wypożyczenia na czas zajęć – zachęca Paweł Bieleń, kierownik ODK SM Pomoc i instruktor nordic walking.

Aktualne informacje na temat zajęć NW w dzielnicy lubelskiej publikowane są na facebookowych stronach Kraśnik na Kijach i ODK SM Pomoc, a w dzielnicy fabrycznej na fb MOSiR Kraśnik.

W treningach w obu częściach miasta uczestniczyć może każdy chętny, bez względu na wiek i sprawność fizyczną, jednak na własną odpowiedzialność.