Emocje w Dzierzkowicach na inauguracji kortów tenisowych

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Niezwykle zaciętą i sportową walkę mogli podziwiać kibice podczas rozegranego w miniony weekend turnieju tenisowego w Dzierzkowice. Były to pierwsze zawody rozegrane na nowo wybudowanym obiekcie.

Dzierzkowice, niewielka miejscowość koło Kraśnika w ostatnich latach stały się istotnym punktem na tenisowej mapie województwa. Prężnie działający tu Uczniowski Tenisowy Klub Sportowy doczekał się już zawodników, którzy w kategoriach juniorskich zdobywają laury Mistrzostw Województwa. W odpowiedzi na potrzeby klubu oraz mieszkańców miejscowości, którzy zaczęli interesować się tenisem, a często także sami próbować swych sił na korcie, powstał profesjonalny obiekt czterech kortów ceglanych, jakiego nie powstydziłaby się nawet stolica województwa.

W sobotę i niedzielę (2-3 sierpnia) rozegrano inauguracyjny turniej, otwierający cyklu kilku imprez zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Amatorski turniej o Puchar Wójta Marcina Gąsiorowskiego w ramach projektu LGD zgromadził na starcie 19 uczestników. Z każdą kolejną fazą zmagań mecze były coraz bardzie wyrównane. Obie gry półfinałowe w kategorii Open rozstrzygnięte zostały dopiero po dogrywce w trzecim secie. W pierwszy półfinale Kamil Szymanek ze Świdnika nieznacznie pokonał lokalną zawodniczkę Angelikę Sobów, a w drugim kraśniczanin Kacper Gołofit okazał się minimalnie lepszy od Pawła Pasiecznego z Lublina. Trwający dwie godziny finał, który oglądało kilkadziesiąt osób był przepięknym widowiskiem, zakończonym wynikiem 6:4 5:7 10:8 dla Gołofita. Kategorię 45+ wygrał Jacek Kadis, a powyżej 60 lat triumfował Krzysztof Samonek. Na najlepszych czekały puchary oraz bony o wartości 500, 200 i 100 zł.

Kolejne tenisowy w Dzierzkowicach już za tydzień kiedy rywalizować będą najmłodsi 10-letni tenisiście dla lat 11 w tramach Ogólnopolskiego Cyklu Tenis 100 rozgrywanego przez Polski Związek Tenisowy. 

Fotorelację z tej imprezy przygotowaną przez organizatorów można obejrzeć tutaj.