Nagrody w II edycji rywalizacji „Kraśnik w Formie” rozlosowane. Trwa trzecia edycja

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na początku maja po raz pierwszy burmistrz Wojciech Wilk i kraśnicki magistrat zaprosili kraśniczan do aktywności fizycznej w ramach wyzwania „Kraśnik w formie”. Dzisiaj odbyło się losowanie nagród jego czerwcowej edycji, a w trakcie jest lipcowa rywalizacja.

Ideą przedsięwzięcia było zachęcenie mieszkańców Kraśnika w dobie ograniczeń związanych z koronawirusem do aktywności fizycznej, chodzenia, biegania i jazdy na rowerze, gdy nie mogły się odbywać masowe imprezy sportowo-rekreacyjne. Propozycja spotkała się z bardzo dużym odzewem.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, za nami już dwie edycje akcji. Tę czerwcową podsumowali dzisiaj burmistrz Wojciech Wilk i Piotr Członka z referatu sportu UM Kraśnik. Tym razem uczestników było ponad 380. Łącznie przebyli oni 90 tys. km, co, jak podkreślali organizatorzy, przy niezwykle deszczowym czerwcu, jest niesamowitym wynikiem. Wysportowani kraśniczanie biorący udział w akcji łącznie spędzili na treningach 7,5 tys. godzin i spalili 4 mln kalorii.

- W czerwcu oddzielnie liczony był rower, a oddzielnie liczone kilometry na nogach. I mamy 6 osób, którym chcemy gorąco podziękować i pogratulować, bo zrobiły kryteria zarówno na rowerze, jak i biegając. A są to Diana Pastuszka, Jacek Zając, Piotr Kozłowski, Tomasz Pędrak, Kamil Król oraz Artur Antoniuk. Gratulujemy wam serdecznie, wspaniały wynik – podkreśla Piotr Członka.

Nie to kto pokonał najwięcej kilometrów było jednak kryterium w przyznawaniu nagród. Zgodnie z regulaminem rywalizacji, każde pokonane biegiem lub spacerem 10 km lub 30 km przejechane na rowerze liczone było jako jeden głos. Tym razem szczęście w losowaniu meli: Adam Grzegorczyk (bon na 1000 zł), Emilia Kowalska (bon na 500 zł) i Magdalena Skrok (bon na 300 zł).

Nagrodę gwarantowaną – koszulkę akcji – dostaną wszyscy ci, który pokonali co najmniej 100 km na nogach i co najmniej 300 km rowerem.

Dla tych którym rywalizacja ta weszła w krew, ale również dla tych którzy dopiero teraz chcieliby do niej dołączyć, pomysłodawcy mają dobrą wiadomość.

- W związku z tym, że akcja cieszy się tak duża popularnością przedłużamy ją również na miesiąc lipiec. Pierwotne założenie było takie, że potrwa ona dwa miesiące. Wszystkie wyniki które macie państwo zarejestrowane na Endomondo od 1 lipca oczywiście będą zaliczane. Mam nadzieję, że na początku sierpnia spotkamy się i będziemy mogli wylosować kolejne nagrody – informuje burmistrz Wojciech Wilk.

Tak jak do tej pory, by wziąć udział w akcji, należy przebiec, przejść lub przejechać na rowerze jak najwięcej kilometrów do końca lipca 2020 r (minimalny czas treningu to 30 min) rejestrując to za pomocą aplikacji Endomondo. Podobnie jak to było w maju i czerwcu każde 10 km (chodzenie, bieganie) lub 30 km na rowerze to kolejna szansa w losowaniu nagród. Im więcej kilometrów, tym większe szanse na wygraną. Nagrody to: 3 bony na sprzęt sportowy wartości: 1000, 500 i 300 zł! Ci którzy do końca miesiąca przekroczą łącznie 100 km (chodzenie, bieganie) lub 300 km na rowerze dostaną nagrodę gwarantowaną, czyli koszulkę akcji!

Nadal są dwie oddzielne rywalizacje: dla tych którzy chodzą i biegają i dla jeżdżących na rowerze. Można oczywiście brać udział w obydwu. Ci którzy nie brali udziału w pierwszej edycji akcji, oprócz włączenia się do wyzwania w ramach aplikacji Endomondo, powinni także wypełnić formularz zgłoszeniowy, który odnaleźć można tutaj.