Kraśniczanie w formie. Rekordzista zrobił prawie 2400 km. Dołącz do II edycji akcji!

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 300 uczestników, ponad 95 tys. zrobionych kilometrów i ponad 4,1 mln spalonych kalorii. Rekordzista, pan Michał, w maju pokonał 2 388,7 km. Sportowe wyzwanie pod hasłem „Kraśnik w formie”, do udziału w którym mieszkańców miasta zaprosił burmistrz Wojciech Wilk i kraśnicki magistrat, spotkało się z bardzo szerokim odzewem. Już wystartowała druga edycja wyzwania. Tym razem oddzielnie dla tych którzy kilometry nabijają na dwóch kółkach, a oddzielnie dla tych chodzących i biegających.

Wyzwanie „Kraśnik w formie” było odpowiedzią na aktualną sytuację wynikającą z epidemii koronawirusa i brak możliwości organizacji imprez rekreacyjno-sportowych, w których kraśniczanie zawsze bardzo chętnie brali udział.

- Chcemy wyjść naprzeciw kraśnickim sportowcom i dodatkowo zachęcić ich do dalszej aktywności. Nie możemy teraz organizować wspólnie zawodów i turniejów. Możemy jednak dalej wzmacniać integrację mieszkańców w dostępny dla wszystkich sposób i promować zdrowy styl życia. Aktywizacja kraśniczan w ramach naszej lokalnej wspólnoty jest ważna szczególnie teraz w czasie epidemii - zachęcał burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

Wziąć udział mogli w nim dorośli oraz młodzież od 12 roku życia. Chodziło o to, by z wykorzystaniem aplikacji endomondo i GPS do końca maja przebiec, przejść lub przejechać na rowerze jak najwięcej kilometrów. Minimalny czas treningu ustalony został na 30 minut. Każde 10 km (chodzenie, bieganie) lub 30 km na rowerze było jedną szansą w losowaniu nagród, którymi są 3 bony na sprzęt sportowy o wartości: 1000, 500 i 300 zł (o wynikach losowania poinformujemy oddzielnie). Ci którzy do końca miesiąca przekroczyli łącznie 100 km (chodzenie, bieganie) lub 300 km na rowerze dostaną także nagrodę gwarantowaną – koszulkę z logo akcji.

Czekamy jeszcze na podsumowanie majowego wyzwania przez magistrat i losowanie nagród, ale już możemy poinformować, że wystartowała II edycja akcji. Tym razem podzielone zostało ono na dwa, oddzielnie dla tych którzy chodzą i biegają, a oddzielnie dla jeżdżących na rowerze. Można oczywiście brać udział w obydwu. Ci którzy nie brali udziału w pierwszej edycji akcji, oprócz włączenia się do wyzwania w ramach aplikacji Endomondo, powinni także wypełnić formularz zgłoszeniowy, który odnaleźć można tutaj.

Akcja będzie trwała przez cały czerwiec. Wszystko co trzeba zrobić to przebiec, przejść lub przejechać na rowerze jak najwięcej kilometrów do końca czerwca 2020 r (minimalny czas treningu to 30 min). Podobnie jak to było w maju każde 10 km (chodzenie, bieganie) lub 30 km na rowerze to kolejna szansa w losowaniu nagród. Im więcej kilometrów, tym większe szanse na wygraną. Nagrody to: 3 bony na sprzęt sportowy wartości: 1000, 500 i 300 zł !

Ci którzy do końca miesiąca przekroczą łącznie 100 km (chodzenie, bieganie) lub 300 km na rowerze dostaną nagrodę gwarantowaną, czyli koszulkę akcji! Co miesiąc oczywiście koszulka jest inna. To wyzwanie kończy się 30 czerwca.