Spacerujesz, biegasz, jeździsz na rowerze? Weź udział w akcji „Kraśnik w formie"

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Niestety ogólnodostępnych imprez sportowo-rekreacyjnych z wiadomych względów brakuje. Nie ma więc zbyt wielu szans na choć odrobinę rywalizacji. A przecież wielu kraśniczan uczestniczyło w takich wydarzeniach. To właśnie z myślą o nich nasz samorząd organizuje akcję „Kraśnik w formie”.

- Udział w rywalizacji sportowej na dawnych zasadach jest aktualnie niemożliwy. Również grupowa aktywność sportowo-rekreacyjna jest znacząco ograniczona. Mimo to mamy propozycję dla miłośników biegania, jazdy na rowerze i nordic walkingu, których przecież w Kraśniku nie brakuje - podkreśla burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk

Potrzebna jest tylko aplikacja Endomondo i rejestracja swojego uczestnictwa.

- W inicjatywie mogą brać udział dorośli oraz młodzież od 12 roku życia (patrz załączniki). Wystarczy przebiec, przejść lub przejechać na rowerze jak najwięcej kilometrów do końca maja 2020 r. Minimalny czas treningu to 30 min. z wykorzystaniem GPS (aktywności poniżej 30 min. nie będą zaliczane). Każdych 10 km (chodzenie, bieganie) lub 30 km na rowerze to kolejna szansa w losowaniu nagród. Im więcej kilometrów, tym większe szanse na wygraną. Nagrody to 3 bony na sprzęt sportowy o wartości: 1000, 500 i 300 zł – informuje Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta Kraśnik.

Ci którzy do końca miesiąca przekroczą łącznie 100 km (chodzenie, bieganie) lub 300 km na rowerze, dostanie także nagrodę gwarantowaną - koszulkę akcji.

- Chcemy wyjść naprzeciw kraśnickim sportowcom i dodatkowo zachęcić ich do dalszej aktywności. Nie możemy teraz organizować wspólnie zawodów i turniejów. Możemy jednak dalej wzmacniać integrację mieszkańców w dostępny dla wszystkich sposób i promować zdrowy styl życia. Aktywizacja kraśniczan w ramach naszej lokalnej wspólnoty jest ważna szczególnie teraz w czasie epidemii -  podkreśla Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.krasnik.eu (tutaj). Po jego wypełnieniu należy zainstalować aplikację Endomondo (jeśli ktoś jeszcze z niej nie korzysta), a następnie dołączyć do rywalizacji „Kraśnik w formie” i rejestrować swoją aktywność. Bezpośredni link znajduje się tutaj.

Wyzwanie zakończy się 31 maja. Wtedy przeprowadzone zostanie losowanie nagród wśród wszystkich uczestników po wcześniejszym zweryfikowaniu ich aktywność.

Organizatorzy zapowiadają, że jeśli inicjatywa „Kraśnik w formie” spotka się z zainteresowaniem, to możliwa będzie jej kontynuacja w kolejnych miesiącach.

Więcej informacji: tel. (81) 825 15 67, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.