Od 4 maja część obiektów MOSiR znów będzie otwarta. Korzystanie pod pewnymi warunkami!

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ramach 2. etapu znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa od 4 maja znów będzie możliwość korzystania z części obiektów sportowych o charakterze otwartym. To decyzja na którą czekało wielu mieszkańców spragnionych rekreacji i treningów na kraśnickich boiskach. MOSiR przygotowuje się do ich udostępniania, ale zgodnie z rządowymi decyzjami obwarowane będzie to nadal sporymi restrykcjami, między innymi ograniczeniem liczby osób przebywających na terenie obiektu w danej chwili.

Jeżeli chodzi o ograniczenie liczby osób, to na terenie obiektów takich jak stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki), ośrodki jeździeckie czy strzelnice będzie mogło przebywać do 6 osób. Na jeden kort tenisowy może przypadać maksymalnie 4 osoby.

Dodatkowo obowiązują pewnie zasady bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt oraz korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Teren kraśnickiego MOSiR w związku z udostępnieniem go od poniedziałku do korzystania został podzielony na strefy pod kątem różnych dyscyplin sportowych. Korzystanie ze wszystkich obiektów będzie nieodpłatne dla mieszkańców Kraśnika, ale zostają one udostępnione wyłącznie do celów rekreacyjnych, amatorskich i niekomercyjnych.

Poniżej kontakty dla zainteresowanych rezerwacją obiektów od 4 maja.