Team Tomasza Brzyskiego najlepszy, a on MVP II Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To była sobota obfitująca w wiele sportowych emocji i zaciętych pojedynków. 18 drużyn zmierzyło się 21 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w II Charytatywnym Turnieju w Siatkonogę. Na boisku najlepszy okazał się zespół Pasjonaci Piłki Nożnej w składzie Tomasz Brzyski, Krystian Michalak i Michał Wołos. Za wygranych mogą uważać się jednak wszyscy, bo udało się zebrać górę pieniędzy na rzecz 10-letniej Laury i dzieci z kraśnickiego Domu Dziecka.

Najpierw rywalizowano w 3 grupach systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów. W ćwierćfinałach KOŁKI (Matysiak, Pietroń, Skrzyński) pokonały 2:1 NO NAME (Nowak A., Mazurek, Świech), KAC VEGAS (Król R., Dydo, Król K.) przegrała 0:2 z PASJONATAMI PIŁKI (Brzyski, Michalak, Wołos), GUITTARD (Drozd, Iwanowicz, Szewc) wygrał 2:0 z Individual Soccer Skills (Tarkowski, Szczuka, Mietlicki), a MEKSYK TEAM (Michota, Wawryszczuk, Kowalczyk) uległ 1:2 CIEPLAKOM (Gajewski, Maj, Kudryavtsev).

 

 

W półfinałach KOŁKI przegrały 0:2 z PASJONATAMI PIŁKI, a GUITTARG uległ 1:2 CIEPLAKOM.

W walce o główne trofeum PASJONACI PIŁKI (Tomasz Brzyski, Krystian Michalak i Michał Wołos) po emocjonującym pojedynku pokonali 2:1 CIEPLAKÓW (Jakub Gajewski, Władysław Kudryavtsev i Arkadiusz Maj), a w meczu o 3. miejsce GUITTARD (Daniel Szewc, Filip Drozd i Karol Iwanowicz) wygrał 2:0 z KOŁKAMI (Damian Pietroń, Mateusz Matysiak i Ernest Skrzyński).

 

 

Tytuł MVP zawodów trafił do rewelacyjnie spisującego się podczas imprezy, zdobywającego punkty m.in., przewrotkami, byłego reprezentanta Polski i czterokrotnego klubowego Mistrza Polski, Tomasza Brzyskiego.

Tym razem w rywalizacji zabrakło Damiana Szymańskiego, który obok Marcela Kotwicy, Rafała Króla i Filipa Drozda, firmował swoją twarzą to przedsięwzięcie. Zawodnik Achmata Grozny podglądał jednak jak grają inni.

- Tym razem nie mogłem zagrać, bo jestem tuż po posezonowej rehabilitacji, ale cały czas jestem w kontakcie z organizatorami akcji i wspieram ją. To po pierwsze bardzo dobra okazja do spotkania się z kolegami ze środowiska piłkarskiego, młodymi zawodnikami i kibicami, a po drugie okazja do wsparcia potrzebujących, dzieci z Domu Dziecka i Laury. Cieszę się, że mogę brać w tym udział i chętnie tutaj wracam. Udział w takim turnieju to dla mnie zaszczyt – podkreśla Damian Szymański.

W imprezie, jak wspomniał Damian, chodziło nie tylko o emocje sportowe, ale też o zbiórkę środków na cel charytatywny. Pieniądze od sponsorów i zebrane podczas licytacji atrakcyjnych sportowych gadżetów, przede wszystkim koszulek (m.in. z podpisami Damiana Szymańskiego. Sebastiana Szymańskiego, Jarosława Niezgody, piłkarzy Lechii Gdańsk) i piłek, przekazane zostały (część dopiero nich dotrze) na rzecz podopiecznych kraśnickiego Domu Dziecka oraz rehabilitację Laury – 10 letniej dziewczynki z porażeniem mózgowym i małogłowiem.

 

 

Do Domu Dziecka trafiły chociażby ufundowany przez Miasto Kraśnik xbox oraz telewizor zakupiony ze środków Powiatu Kraśnickiego, a także trampoliny. Laura otrzymała bon na 7 tys. zł do wykorzystania na rehabilitację oraz zestaw środków do pielęgnacji. Swoją „cegiełkę” przekazały też mamy niepełnosprawnych dzieci, które urządziły kiermasz ciast.

 

 

We wspomnianych licytacjach aktywny udział wzięli między innymi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk, burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski, starosta kraśnicki Andrzej Rolla, dyrektor Artur Domański z Urzędu Marszałkowskiego, dyrektor MOSiR Rafał Tomiło, dyrektor FŁT Grzegorz Jasiński, przedsiębiorcy Andrzej Przygoda i Andrzej Pacek, zawodnicy Marcel Kotwica i Damian Szymański.

 

 

Impreza firmowana przez Szkołę Podstawową nr 5 po raz kolejny okazała się sukcesem. Podpisać się pod nim mogą wszyscy jej uczestnicy, ale na szczególne gratulacje zasługują dwie osoby, które poświeciły bardzo wiele czasu i sił żeby wszystko dobrze zagrało: Daniel Szewc i Jarosław Gąszczyk. Dziękujemy, gratulujemy i mamy nadzieję do zobaczenia za rok na III Charytatywnym Turnieju w Siatkonogę.

 

Obszerną fotogalerię z turnieju można zobaczyć tutaj.