W siatkonogę dla Laury i dzieci z Domu Dziecka. Ruszyły zapisy do turnieju

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy, że w ostatnią sobotę przed Świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia, odbędzie się 2. edycja Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę. Właśnie ruszyły zapisy drużyn na te zwody.

Zanim jednak o zapisach parę słów o tym na co w tym roku zbierane będą środki. Te z ubiegłorocznej imprezy spożytkowane zostały na rzecz podopiecznych kraśnickiego Domu Dziecka. Także w tym roku część zebranych pieniędzy trafi na ich potrzeby. Środki z wpisowego i licytacji, które będą przeprowadzone podczas turnieju, przeznaczone zostaną jednak także na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla Laury – 10 letniej dziewczynki z porażeniem mózgowym i małogłowiem.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, ruszyły już zapisy drużyn na turniej. Zakwalifikowanych zostanie do niego 18 zespołów. W zespole grać może 3 osoby (dopuszcza się jednego rezerwowego). Rozgrywki toczyć się będą w 3 grupach równolegle na 3 boiskach, systemem każdy z każdym. Po rozstrzygnięciach grupowych odbędzie się faza pucharowa.

Wpisowe na turniej to 50 zł od zawodnika. Listę zakwalifikowanych drużyn organizatorzy podadzą 13 grudnia.

Cztery najlepsze ekipy, otrzymają pamiątkowe puchary, a zawodnicy z miejsc 1-8 medale. Zostanie wybrany MVP turnieju.

- Gwarantujemy świetną zabawę i spełnienie dobrego uczynku. Zagrają z nami Damian Szymański, Marcel Kotwica, Filip Drozd, Rafal Król, a więc poziom bez wątpienia będzie wyższy niż w zeszłym roku, a wymiany zapowiadają się soczyście. Cały czas zapraszamy także do współpracy firmy, instytucje i osoby prywatne, które chciałyby nas wspomóc w organizacji turnieju i wesprzeć szlachetny cel – zachęcają organizatorzy.

A przypomnijmy, że organizatorem turnieju jest kraśnicka Szkoła Podstawowa nr 5, to w jej hali sportowej odbędą się zawody, a w jej imieniu imprezę przygotowują Daniel Szewc i Jarosław Gąszczyk. Patronatem honorowym wydarzenie objął burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.