Wygrał Niepodległościowy Turniej Łuczniczy i całą ligę. Andrzej Trynkiewicz znów najlepszy

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pod tym względem tegoroczny ligowy sezon łuczniczy był bardzo nudny, bo jeśli nie wygrał, to był na 2. miejscu, ale oczywiście życzymy sobie kolejnych tak nudny sezonów w jego wykonaniu. Andrzej Trynkiewicz, bo o nim mowa, wygrał finałowy turniej potwierdzając swoją dominację i został mistrzem tegorocznego sezonu Ligi Lubelskiej 3D.

Ostatnie zawody odbyły się wczoraj i był to Niepodległościowy Turniej Łuczniczy w Krężnicy Jarej. Udział wzięło w nim około 90 łuczników, którzy przyjechali na niego m.in. z: Warszawy, Siedlec, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Lublina, Włodawy itd. W gronie tym znalazł się także kraśniczanin Andrzej Trynkiewicz.

Rywalizowano tradycyjnie w konkurencjach: terenowej 3D , terenowej field oraz odległościowej. W pierwszym przypadku łucznicy 2 razy przemierzali ścieżkę łuczniczą wzdłuż której ustawionych było 12 celów 3D, do których każdy uczestnik oddawał po 2 strzały z wyznaczonego miejsca. Cele wyznaczone miały 3 strefy punktowania. W konkurencji terenowej field strzelano do fieldów na które składały się po 4 małe tarcze oraz do figurek zwierząt 3 d. Konkurencja odległościowa to strzały do 3 tarcz o wymiarach 80/80 ustawionych w odległości 40,50 i 60 m.

Nasz łucznik do zawodów przystępował jako lider klasyfikacji w kategorii łuku tradycyjnego bez półki, (wygrane 3 turnieje i 2 razy na 2. miejscu) i prowadzenia nie oddał. Wygrał Niepodległościowy Turniej Łuczniczy i tym samym wygrał też całą tegoroczną edycje Ligi Lubelskiej DD (liczyły się dwa najlepsze wyniki w poprzednich zawodach i ostatni finałowy). Warto przy tym wspomnieć, że Andrzej Trynkiewicz korzysta z łuku wschodniego 41# bez półki, który wyszedł spod ręki mistrza Sylwestra Styrczuli .

Drugi w Turnieju Niepodległościowym był Jacek Siudaj z Radzynia Podlaskiego, a trzeci Piotr Korec z Warszawy i taka też była kolejność w finale Ligi Lubelskiej 3D.

Kraśniczanin powtórzył sukces z ubiegłego roku, gdy został mistrzem Łuczniczej Ligi Wschód.