Andrzej Trynkiewicz najlepszy w Zawodach Łuczniczych 3D w Puszczy Kozienickiej

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przed tygodniem, 12 października, na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. red. A. Zalewskiego w Jedlni-Letnisko (powiat radomski) odbył się kolejny turniej łuczniczy 3D zorganizowany przez Lubelską Grupę Łuczniczą i Dzikich Łuczników. Także tym razem bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się podczas niego kraśniczanin Andrzej Trynkiewicz.

W turnieju udział wzięło ponad 70 zawodników. Zmierzyli się oni w 3 konkurencjach: terenowej 3D, terenowej field oraz odległościowej. W konkurencji terenowej uczestnicy dwa razy pokonywali trasę na której ustawionych było 12 celów 3D (każdy uczestnik oddawał po 2 strzał z wyznaczonego miejsca). Cele miały zaznaczone 3 strefy punktowania. W konkurencji terenowej field ustawione zostały 3 cele, a w konkurencji odległościowej 3 tarcze oddalone o 40, 50 i 60 m.

 

 

Kraśniczanin startował w zawodach w kategorii łuku tradycyjnego bez półki i, jak wspomnieliśmy na wstępie, okazał się bezkonkurencyjny. Zdobył 574 punkty i o ponad 30 punktów wyprzedził drugiego Jacka Siudaja (542 pkt) i o niespełna 70 punktów trzeciego Mariusza Jarzyńskiego (508 pkt).

Ostatnie zawody podsumowujące zmagania w ramach turniejów organizowanych przez Lubelską Grupę Łuczniczą odbędą się 9 listopada w Krężnicy Jarej.