Łucznicy rywalizowali na Zamkowym Wzgórzu w Kraśniku

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Aż 74 zawodników stanęło do rywalizacji w I Turnieju Łuczniczym 3D „Na Zamkowym Wzgórzu” o Puchar Burmistrza Kraśnika, który odbył się w minioną sobotę (7 września). Wśród triumfatorów jednej z kategorii zgodnie z przewidywaniami znalazł pomysłodawca imprezy kraśniczanin Andrzej Trynkiewicz, ale co warte podkreślenia nie jest on już osamotnionym miłośnikiem łucznictwa w naszym mieście. W łuczniczym fachu wprawia się i w zawodach udział wzięło czterech kraśniczan.

Oprócz gospodarzy w imprezie rywalizowali m.in. reprezentanci Radzynia, Warszawy, Parczewa, Mińska Mazowieckiego, Lublina, Zakopanego, Częstochowy, Włodawy, Tarnowa oraz Mielca.

W imieniu organizatorów, którymi były Miasto Kraśnik, Lubelska Grupa Łucznicza i Tatrzański Klub Łuczniczy „Jarowici”, przywitali ich burmistrz Wojciech Wilk, Krzysztof Babisz - kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM Kraśnik i radny lubelskiego Sejmiku oraz Dariusz Wojniak i Andrzej Trynkiewicz.

 

 

W ramach turnieju zawodnicy musieli sprawdzić się na niemal 30 celach. Strzelali zarówno do tarcz o różnej wielkości i z różnie punktowanymi polami, jak i figurek zwierząt. Strzały oddawano z różnych pozycji i odległości.

Wśród dzieci w wieku 8-11 lat zwyciężyła Martyna Mitełka, 2. była Maja Trancygier, a 3. Weronika Rudnicka. Spośród dzieci w wieku 12-16 triumfowała Paulina Trochnowicz, 2. był Olaf Kańczugowski, a 3. kraśniczanin Maciej Pawka.

 

 

W kategorii łuków hunter wśród mężczyzn najlepszy okazał się Marek Trancygier, 2. był Kamil Gil, a 3. Zdzisław Trochnowicz, a wśród pań na kolejnych miejscach podium stanęły Emilia Mietełka (1.), Ewa Białek (2.) i Karolina Danieluk (3.).

W kategorii łuków tradycyjnych wśród pań najlepsza okazała się Kasia Chudzik, 2. m. zajęła Sylwia Żymuła, a 3. była Patrycja Kara.

 

 

Jeżeli chodzi o mężczyzn to w kategorii łuku tradycyjnego z półką na kolejnych miejscach podium stanęli Dariusz Wojniak (1.), Sebastian Mietełka (2.) i Łukasz Kwaśny (3.), a w kategorii łuku tradycyjnego bez półki triumfował kraśniczanin Andrzej Trynkiewicz, 2. był Piotr Korec, a 3. Piotr Żymuła.

W kategorii łuku historycznego triumfował z kolei Jacek Siudaj, 2. był Sebastian Tabuła, a 3. Jacek Patkowski.

Na koniec zawodów gratulacje ich uczestnikom złożyli i puchary wręczyli kierownik Babisz, radny Krzysztof Ślusarz oraz Dariusz Wojniak i Andrzej Trynkiewicz.

 

Naszą obszerną fotorelację z zawodów możecie obejrzeć tutaj.