Pożegnanie lata w siodle

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po kilku latach przerwy miłośnicy jeździectwa znowu mieli okazję zobaczyć w Ostrowie Kolonii konie i jeźdźców podczas rywalizacji sportowej. Klub Jeździecki Baskil FaMaGusta zorganizował w niedzielę 1 września Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody.

- Mamy nowy profesjonalny plac, nowe przeszkody, a przede wszystkim poszerzającą się grupę młodych jeźdźców. Dlatego tez po kilku latach przerwy postanowiliśmy zorganizować zawody. Chcieliśmy przybliżyć sport jeździecki mieszkańcom, a naszym zawodnikom pokazać jak wygląda atmosfera zawodów. Dla większości z nich był to debiut w tego typu imprezie – mówi Fabian Plapis z KJ Baskil FaMaGusta.

Oprócz zawodników z „Famagusty” przyjechali jeźdźcy z kilku klubów z Lublina. W sumie uczestniczyło prawie 30 par, a widzowie mogli obejrzeć 70 przejazdów w sześciu konkursach.

 

 

W trzech pierwszych konkursach triumfowali reprezentanci gospodarzy: Nikola Gładkowska w debiutach, Natalia Goliszek w 50 cm, a Michał Ćwikła w 70 cm. Kolejne konkursy należały już do gości Kalina Taracha wygrała konkurs 80 cm, Jakub Foks 90 cm, a Sylwester Tkaczyk 100cm. Co warto jednak podkreślić zawodnicy KJ Baskil FaMaGusta w każdym z tych konkursów zaliczali bezbłędne przejazdy i stawali na podium. Gospodarzy reprezentowali jeszcze Natalia Misztal, Patryk Wicik, Zuzanna Kuś, Agata Bartnicka, Julia Ostrowska, Anna Gozdalska, Kamila Wiechnik i Barbara Rebizant.

- Jestem bardzo zadowolony z zawodników, wszyscy spisali się doskonale. Również odczucia przyjezdnych są bardzo pozytywne. Myślimy więc o kolejnych zawodach towarzyskich, być może jeszcze w tym roku - dodaje Fabian Plapis.

 

 

Foto Anna Gozdalska, źródło fanpejdź Stajni FaMaGusta