Kasperczyk&Syty najszybsi u nas i w całym Rajdzie Nadwiślańskim

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

1 czerwca w Powiecie Kraśnickim upłynął nie tylko pod kątem świętowania Dnia Dziecka, ale także emocji rajdowych. Po raz kolejny przez nasz teren, a konkretnie gminę Urzędów, przemknęli kierowcy ścigający się w ramach Rajdu Nadwiślańskiego.

Rajd Nadwiślański to 2. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 2. runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tegoroczna edycja Rajdu Nadwiślańskiego na teren naszego powiatu wjechała w sobotę 1 czerwca. Tym razem składało się na nią tylko 6 odcinków specjalnych, z których 4 przebiegały w większości po naszym terenie. Trasy niewiele różniły się od tych z ubiegłego roku. Odwrócony został jedynie kierunek w porównaniu do ubiegłorocznego startu, a Oes Urzędów został natomiast skrócony z ponad 21 km do 15 km.

 

 

Jeśli chodzi o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, to na pierwszym przejeździe Oesu Urzędów najszybsza okazała się załoga Tomasz Kasperczyk & Damian Syty jeżdżąca Fordem Fiestą R5. Drugie miejsce zajęli Kacper Wróblewski i Marcin Szaja (Hyundai i20), a 3. Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R5).

 

 

Kasperczyk i Syty najszybsi byli także na pierwszym przejeździe Oesu Józefów. Drugi czas uzyskali J. Brzeziński i D. Burkat (Ford Fiesta), a trzecie Wróblewski i Szaja.

Ta sama załoga wykręciła najlepszy czas podczas drugiego przejazdu urzędowskiego odcinka. Drugie miejsce zajęli Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5), a trzecie Maciej Lubiak i Tomasz Borko (Hyundai i20).

 

 

 Drugi przejazd Oesu Józefów należał do załogi Marczyk&Gospodarczyk (Skoda Fabia R5), drugi czas osiągnęli Kasperczyk i Syty, a trzeci Słobodzian i Kozdroń. 

Rajd Nadwiślański wygrali Kasperczyk i Syty, drugie miejsc zajęli Marczyk i Gospodarczyk, a trzecie Słobodzian i Kozdroń.

 

foto i wideo Grzegorz Żak