Koszykarze z kraśnickiego SP 2 na podium Mistrzostw Województwa w Koszykówce Chłopców

Pozostałe dyscypliny

29 marca 2019 w Białej Podlaskiej odbyły się finały Mistrzostw Województwa w Koszykówce Chłopców. Bardzo dobrze spisali się podczas nich reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 z Kraśnika. Rywalizację zakończyli na 3. miejscu.

Kraśniczanie trafili do grupy z zespołami z Puław i Lublina. W pierwszym pojedynku pokonali puławiaków 38:19, a w drugim ulegli drużynie z Lublina 65:23. Dzięki zajęciu 2. miejsca w grupie dostali szansę walki o brązowe medale i ją wykorzystali. Pokonali 47:15 zespół z Chełma i zajęli 3. miejsce w województwie.

W składzie kraśnickiego zespołu zagrali: Szymon Kłyszewski, Jan Stasiuk, Łukasz Kanior, Szymon Magdziak, Marcin Grządka, Mateusz Cyran, Karol Szuba, Jakub Wierzchowiak, Mateusz Chęć, Sebastian Cielica, Mateusz Sowa. Drużynę do zawodów przygotowali nauczyciele w-fu Paweł Biskup i Łukasz Jabłoński.