Ogłoszenie

Dwa zwycięstwa kraśnickiego specjalisty od łucznictwa tradycyjnego

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do bardzo udanych kończący się powoli wrzesień zaliczy z pewnością Andrzej Trynkiewicz. Nasz łucznik odniósł bowiem zwycięstwa w obu turniejach w których wziął udział w tym miesiącu. W połowie września triumfował podczas Zlotu Słowian i Wikingów "Góra Peruna", a minionej niedzieli wygrał III Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę zorganizowany w Krężnicy Jarej.

Zlot Słowian i Wikingów "Góra Peruna" to impreza w stylu wczesnośredniowiecznym, która odbywa się na Polanie Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej. Głównym motywem tegorocznej jej edycji był obrzęd Swadźby - zaślubiny Wiseny i Mściowja z Drużyny Woje Peruna, ale towarzyszyły im różnego rodzaju pokazu i turnieje. Jak wspomnieliśmy już na wstępie, w turnieju łuczniczym najlepszy okazał się Andrzej Trynkiewicz. Kraśniczanin pokonał kilkudziesięciu rywali.

 

 

 

Wczoraj (25 września) pan Andrzej rywalizował na "lokalnym podwórku" i znów nie było na niego mocnych. W zwodach zorganizowanych przez Lubelską Grupę Łuczniczą w Krężnicy Jarej zajął pierwsze miejsce w kategorii łuków tradycyjnych.

 

 

 


Zobacz też:
Anatol Lejko najlepszy w turnieju łuczniczym zorganizowanym w PG1
Z łukiem w ręku realizuje dziecięce marzenia


 

foto archiwum Andrzeja Trynkiewicza

Najnowsze ogłoszenia