Ogłoszenie

Kraśnicki IFD Rally Team przed 2. Rajdem Grodzkim

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że naszym rajdowcom tak bardzo spodobał się ich debiut w Super KJS w Rajdzie Doliny Krzemionki, że bez dłuższego zastanawiania się podjęli decyzję o starcie w kolejnej imprezie tego typu - Rajdzie Grodzkim z bazą w Bieczy. Wspomniane zawody rozgrywane w powiecie bieckim i jasielskim odbędą się już w najbliższy weekend. Zgodnie z zapowiedzią udział w niej weźmie załoga IFD Rally Team.

- Nie możemy się już doczekać najbliższego weekendu. W sobotę nad ranem ruszamy w kierunku Bieczy na 2. Rajd Grodzki. Podobnie, jak lipcowy Rajd Doliny Krzemionki jest to runda Historycznego Rajdowego Pucharu Polski (5 runda cyklu), Rajd Okręgowy (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia - druga runda cyklu) oraz Super KJS (2 runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS). My zgłoszeni jesteśmy oczywiście w tym ostatnim cyklu - mówi kierowca Aleksander Bogusławski.

W sobotę uczestników imprezy czeka odbiór administracyjny, zapoznanie z trasą rajdu oraz start honorowy na rynku w Bieczy. W niedzielę rajd przeniesie się do Jasła, gdzie zlokalizowany będzie park serwisowy.

- Trasy przygotowane przez organizatorów (Automobilklub Biecki oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego) to typowy podkarpacki krajobraz - spadania, podjazdy, partie "zakręt w zakręt", ciasne leśne zakręty, zmienna jakość asfaltu, a nawet łącznik szutrowy. Jednym słowem - jest wszystko. Będzie to z pewnością kolejna dobra szkoła jazdy - zapowiada pilot Tomasz Rusinek.


Zobacz też:
Kraśnicki RallySprint: Aleksander Bogusławski (IFD Rally Team) z wygraną w klasie i tuż za podium w generalce
Załoga Bogusławski&Rusinek na pierwszym miejscu w klasie K2 w Rajdzie Doliny Krzemionki
Kraśnicki IFD Rally Team na II miejscu w klasie Fiata w Rajdzie Laskowiak. Foto, Wideo


- Jest to dla nas druga impreza rangi Super KJS, pierwsza i jedyna w tym roku w okręgu Rzeszowskim. Z tego względu nie nastawiamy się jakoś mocno na rewelacyjne wyniki, zwłaszcza, że konkurencja w klasie jest bardzo silna. Będziemy jednak jak zwykle jechać tak szybko, jak potrafimy i na ile pozwalają warunki na trasie. Mamy nadzieję przede wszystkim na możliwie bezproblemowy przebieg rajdu i metę - dodaje Aleksander.

 Załoga IFD Rally Team bardzo serdecznie dziękuje za możliwość tego i innych startów swoim partnerom: RJ Auto, Pro-Lak, PGM Odszkodowania Piotr Gurba, Rusinek Auto Serwis i Kraśnik24.

- Po raz kolejny jesteśmy bardzo wdzięczni Mateuszowi Pogodzie, a także Wojtkowi Gieralowi za użyczenie niezbędnych w tej rangi zawodach kombinezonów . To właśnie bezinteresowna pomoc kolegów sprawia, że rajdy są takim pięknym sportem - mówią nasi rajdowcy.

 

Foto Michał F. Lenart

Najnowsze ogłoszenia