Ogłoszenie

Kraśniczanie w VIII Triathlonie Ziemi Sandomierskiej i w Triathlonie Kozienice

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już za kilka dni czeka ich chyba najważniejsza, bo "domowa impreza", więc tak trochę na rozgrzewkę przed nią kilku kraśniczan wystartowało w minioną sobotę (20 sierpnia) w VIII Triathlonie Ziemi Sandomierskiej oraz w Triathlonie w Kozienicach.

W Sandomierzu najszybszy spośród kraśniczan był Artur Antoniuk (Strefa Triathlonu Kraśnik), który dystans sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu) pokonał w 1 godz. 09 min. i 57 sek. Ten rezultat dał mu 7. miejsce w klasyfikacji open. Na 34. miejscu (czas 01:16:10) do mety dotarł Robert Łomnicki, Piotr Kwietniewski (Fundacja Charytatywna Rainbow of Mangolia Fountains of Life) zajął 39. miejsce (czas 01:16:49), a Dariusz Grądek był 69. (czas 01:22:37).

Zawody wygrał Piotr Saniawa z Lublina (Tri Club, czas 01:05:07).

***

Tego samego dnia triathloniści zmierzyli się także w Kozienicach. Tam również nie zabrakło kraśniczan. Na 16. miejscu w klasyfikacji open do mety dotarł Piotr Śliwka (Sportevo, czas 01:08:07), 27. był z kolei Marcin Skórski (Strefa Triathlonu Kraśnik, czas 01:11:42)

W kategorii sztafet mieliśmy w Kozienicach swoich reprezentantów. "Hardkorowe Koksy z Kraśnika", czyli Grzegorz Grabowski, Włodzimierz Rakfalski, Janusz Bucoń, zajęły 2. miejsce (czas 01:02:26), a na 4. miejscu rywalizację zakończyła ekipa "Ludzkiej Stonogi" w składzie Krzysztof Mazik, Marek Gieral oraz Bartłomiej Dobrowolski (czas 01:08:40).

Zawody indywidualne w Kozienicach wygrał Przemysław Szymanowski z Końskich z czasem 55 min. 8 sek., a wśród sztafet triumfowali gospodarze - Radosław Gda, Mirosław Jaskólski oraz Mariusz Weronowicz (Aquator Kozienice, czas.01:01:19).

 

Pełne wyniki VIII Triathlonu Ziemi Sandomierskiej odnajdziecie tutaj

Pełne wyniki Triathlonu Kozienice odnajdziecie natomiast tutaj.

 

Na zdjęciu Artur Antoniuk (po lewej) i Piotr Kwietniewski po starcie w Sandomierzu (foto archiwum Piotra Kwietniewskiego)

Najnowsze ogłoszenia