Ogłoszenie

IFD Rally Team, czyli załoga Bogusławski&Rusinek, zadebiutują w Super KJS

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 15-16 lipca w Tomaszowie Mazowieckim i okolicach odbędzie się Aspol 2. Rajd Doliny Krzemionki. Udział weźmie w nim kraśnicki IFD Rally Team. Będzie to pierwszy start Aleksandra Bogusławskiego i Tomasza Rusinka w formule Super KJS.

Organizatorem rajdu jest Automobilklub Tomaszowski, a jego baza znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Jest to impreza o tyle wyjątkowa, że łączy w sobie 3 formuły:

- Historyczny Rajdowy Puchar Polski (HRPP), w którym pojadą między innymi takie legendy rajdów, jak Audi Quattro, Lancia Delta HF Integrale czy Porsche 911;

- Rajd Okręgowy (Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego) dla zawodników licencjonowanych;

- Super KJS, w którym wezmą udział załogi nie posiadające licencji sportu motorowego (samochody muszą być tu jednak obowiązkowo wyposażone w klatki bezpieczeństwa, a kierowca i pilot w niepalne kombinezony ze względu na zdecydowanie wyższe średnie prędkości niż w zwykłych rajdach rangi KJS).

W tej ostatniej grupie rywalizować będą nasi reprezentanci, czyli załoga Aleksander Bogusławski & Tomasz Rusinek.


Zobacz też:
Kraśnicki IFD Rally Team na II miejscu w klasie Fiata w Rajdzie Laskowiak. Foto, Wideo
IFD Rally Team na KJS Targum: "Dzwon" na 3 oesie, ale nadal liderują klasie Fiata. Wideo
Kraśnicka załoga IFD Rally Team najlepsza w swojej klasie w Rajdzie Krośnieńskim, Foto, Wideo


 Aspol 2. Rajd Doliny Krzemionki to impreza dwudniowa. Już dzisiaj, w piątek 15 lipca, odbędzie się odbiór administracyjny, badanie kontrolne, zapoznanie z trasą, a późnym popołudniem uczestnicy imprezy pokonają dwukrotnie 2,5 kilometrowy prolog ulicami Tomaszowa Mazowieckiego. Sobota to kolejnych 6 odcinków specjalnych (2 odcinki w 3 pętlach), każdy o długości 3 kilometrów.

- Z nagrań trasy opublikowanych przez organizatora jasno wynika, że będzie to zdecydowanie najszybsza impreza w jakiej kiedykolwiek braliśmy udział. Długie proste, szybkie łuki oraz ryzykowne "spadania" wymagają nie tylko dobrej techniki, ale także sporo odwagi - mówi Aleksander Bogusławski. - Jako, że to nasz debiut w tego typu imprezie, nastawiamy się przede

wszystkim na zdobywanie doświadczenia i stopniowe nabieranie tempa. Wynik jest tym razem sprawą drugorzędną, zwłaszcza, że startujemy w klasie do 1400 cm sześc., a nasz samochód posiada silnik o pojemności 1242 cm sześc. - dodaje kierowca IFD Rally Team.

- Nie oznacza to jednak, że potraktujemy ten rajd jako wycieczkę krajoznawczą i będziemy podziwiać okoliczności przyrody Doliny Krzemionki. Zamierzamy jechać na tyle szybko, na ile pozwoli samochód, opony i warunki na trasie. Oby tylko bez błędów i do mety. Taki jest nasz główny cel, a jeśli przy okazji wpadnie dobry wynik, to będziemy tym bardziej zadowoleni - przekonuje pilot Tomasz Rusinek

Start naszych rajdowców w kolejnej imprezie możliwy jest dzięki wsparciu sponsorów. A są nimi RJ Auto, Pro Lak, Auto Euro, PGM Odszkodowania Piotr Gurba, Rusinek Auto Serwis. Medialnie wspiera ich nasz portal. Kombinezonów niezbędnych do udziału w tych zawodach Aleksandrowi i Tomaszowi użyczyli Mateusz Pogoda i Wojciech Stec.

 

foto Michał F. Lenart

Najnowsze ogłoszenia