Ogłoszenie

Kraśnicka załoga IFD Rally Team najlepsza w swojej klasie w Rajdzie Krośnieńskim, Foto, Wideo

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

10 kwietnia odbył się 4. Rajd Krośnieński. Mimo że był to pierwszy jej start od kilku miesięcy, to z bardzo dobrej strony pokazała się na nim kraśnicka załoga Ile Fabryka Dała Rally Team. Tworzący ją kierowca Aleksander Bogusławski i pilot Tomasz Rusinek, ścigający się Fiatem Seicento Sporting 1.2 8v, wygrali w swojej klasie.

W niedzielnym rajdzie udział wzięły 62 ekipy, w tym 16 w klasie Fiata, w której rywalizują kraśniczanie. Rajd był pierwszą z 7 planowanych rund w ramach Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS.

- Krosno przywitało nas mocnym deszczem i dość niską temperaturą. I taka aura utrzymywała się niemal przez cały dzień. Na zapoznaniu z trasą mieliśmy spore problemy z widocznością z powodu parujących szyb, ale przed oficjalnym startem na krośnieńskim rynku udało nam się z tym uporać  - mówi Aleksander Bogusławski.

- Jako że samochód odebraliśmy ze strojenia zaledwie dzień przed rajdem i jechaliśmy bez testów, mieliśmy założenie, aby start w Krośnie był przede wszystkim treningiem przed kolejnymi rundami - dodaje Tomasz Rusinek.

 

 

Był to dla IFD Rally Team pierwszy rajd od prawie 5 miesięcy, więc nie obyło się bez błędów, jednak tempo było bardzo przyzwoite, a pomyłki nie były aż tak kosztowne. Między innymi dlatego, że auto zostało bardzo dobrze przygotowane przed sezonem przez firmę pilota załogi - Rusinek Autoserwis.

- To wszystko pozwoliło nam wygrać ten wymagający rajd i zostać pierwszymi liderami klasy Fiat w sezonie 2016. Pokonaliśmy 147 kilometrów, w tym 8 odcinków specjalnych. Ostatecznie wygraliśmy z załogą Jerzy Niemiec / Tomasz Saganowski jedyne o 3,72 sekundy (również w Fiacie Seicento). Bardzo dziękujemy za różnego rodzaju wsparcie firmom Rusinek Autoserwis ze Słodkowa Drugiego, Stec Motorsport z Urzędowa i Restauracji "Starościanka" z Urzędowa - podkreśla Aleksander Bogusławski.

Następna runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS 8 maja w Mielcu. Objęliśmy patronatem medialnym załogę Bogusławski/Rusinek, więc zapowiedzi kolejnych ich startów i relacji z zawodów szukajcie na naszym portalu.

 

Pełne wyniki 4. rajdu Krośnieńskiego odnajdziecie tutaj.  

Zdjęcia zamieszczone przy tekście są autorstwa Michała Lenarta. Więcej jego zdjęć z krośnieńskiej imprezy odnajdziecie w naszej galerii.

A poniżej materiał wideo ze startu IFD Rally Team autorstwa rallyvideoprvpl

 

Najnowsze ogłoszenia