Ogłoszenie

Tenis Stołowy. Turniejowo w Kocudzy, ligowo w Kraśniku

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony weekend przy pingpongowych stołach rywalizowali zarówno najmłodsi adepci tenisa stołowego, jak i nieco bardziej doświadczone już zawodniczki SKTS "Dwójka" Kraśnik. Skrzaci i kadeci grali w Kocudzy, a w Kraśniku odbył się kolejny mecz II ligi kobiet.

W sobotę 12 marca w Kocudzy odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny skrzatów i kadetów w tenisie stołowym. W kategorii dzieci z roczników 2007 i 2008 świetnie spisała się uczęszczająca do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku Aleksandra Gołębiowska (SKTS "Dwójka") zajmując 2. miejsce. Wśród kadetów spośród grupy kraśnickich zawodników najlepiej wypadła Wiktoria Daśko, która została sklasyfikowana na 9. pozycji.

Warto dodać, że w tej pingpongowej imprezie łącznie wzięło udział 155 zawodników z terenu województwa lubelskiego.

***

Dzień później, 13 marca, w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku rozegrano piątą kolejkę II rundy spotkań w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Tym razem kraśniczanki podejmowały zespół LUKS "Fala" Piotrawin.

Dziewczęta zaprezentowały bardzo dobrą dyspozycję. Wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. W końcowej fazie spotkania przy stołach pojawiły się młode zawodniczki, dla których występ w meczu II ligowym to element nabywania doświadczenia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SKTS. Tym samym z dorobkiem 15 punktów kraśnicka drużyna plasuje się na piątym miejscu w ligowej tabeli.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 "Dwójka" Kraśnik będzie podejmować lidera rozgrywek aspirującego do gry w I lidze - AZS UMCS Lublin.

 

SKTS "Dwójka" Kraśnik - LUKS "Fala" Piotrawin 7:3

SKTS: Monika Zdyb - 2, Anna Sydo - Filipczak - 1, Agata Biała - 2, Justyna Grot - 1, M. Zdyb/A. Sydo - Filipczak - 1.

***

Szkolny Klub Tenisa Stołowego "Dwójka" Kraśnik serdecznie zaprasza dziewczęta i chłopców urodzonych w latach 2006 i 2007 do udziału w zajęciach sportowych z tenisa stołowego prowadzonych w ZPO nr 2. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 609182418.

Najnowsze ogłoszenia