Ogłoszenie

Kolarze Tour de Pologne wyruszyli z Kraśnika

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przedpołudnie w Kraśniku w poniedziałek 1 sierpnia upłynął pod znakiem kolarskiego święta za sprawą startu do III etapu wyścigu Tour de Pologne. Kraśniczanie pojawili się przy trasie wyścigu, która przebiegała przez ulice naszego miasta.

Od rana do Kraśnika zjeżdżały się ekipy kolarskie, które zajmowały jeden pas ulic Niepodległości i Kwiatkowskiego. Szykowano do startu rowery, kolarze czekali w autobusach. Wokół CKiP pojawiło się też biuro zawodów i scena, na której pojawił się dyrektor wyścigu Czesław Lang, razem z samorządowymi współorganizatorami startu do tego etapu: burmistrzem Wojciechem Wilkiem, starostą Andrzejem Rollą, radną Sejmiku Województwa Anną Baluch. Otrzymali oni od Czesława Langa, któremu towarzyszyła żona i córka, pracujące z nim przy wyścigu, podziękowania za wsparcie w organizacji kolejnego etapu TdP.

Przy okazji burmistrz zapowiedział, że w przyszłym roku będzie chciał uhonorować gwiazdą w kraśnickiej Alei Gwiazd właśnie wyścig Tour de Pologne.

Po samorządowcach na scenie pojawili się zawodnicy, którzy popisywali listę startową. Fani kolarstwa próbowali wtedy zdobyć autografy kolarzy czy zrobić sobie z nimi zdjęcie. Także Czesław Lang na tyle ile mógł pozował do zdjęć i rozmawiał z kibicami.

Potem już wszyscy ustawili się na starcie na al. Niepodległości i odliczając wystartowali razem z dyrektorem Langiem start III etapu. Etapu trudnego, bowiem łącznie kolarze mieli do przejechania prawie 250 km z górską końcówką w Przemyślu.

Zdjęcia ze startu można obejrzeć tutaj, a z przejazdu na rondzie w dzielnicy Starej tutaj.

Najnowsze ogłoszenia