Ogłoszenie

Tour de Pologne. Gwiazdy na starcie w Kraśniku

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

23 ekipy, ponad 200 kolarzy pojawi się na starcie III etapu Tour de Pologne w Kraśniku. Wśród nich wiele uznanych gwiazd kolarstwa z Polski i z zagranicy.

W każdej z ekip znaleźć można kolarzy, którzy mają za sobą sukcesy na najważniejszych imprezach kolarskich na świecie. Wszak polski wyścig należy od lat do grupy tych najważniejszych skupionych w World Tour UCI.

Wśród zawodników, którzy wystartują w Kraśniku pojawi się m.in. jedna z kolarskich legend, tak już można powiedzieć, Mark Cavendish, utytułowany kolarz, szczególnie w jeździe na czas, wielokrotny mistrz świata, olimpijczyk, zwycięzca wielu etapów w czołowych wyścigach na świecie.

Na starcie stanie też Michał Kwiatkowski, nasz mistrz świata i zwycięzca TdP ostatnio w 2018 roku,  jeżdżący w grupie IGD INEOS GRENADIERS. W tej samej ekipie pojedzie też Richard Carapaza, mistrz olimpijski z Tokyo, który także pojedzie w tegorocznym Tourze.

Polaków zobaczymy też w kilku innych zawodowych ekipach. W tegorocznym TdP pojedzie m.in. Michał Bodnar, mistrz Polski i olimpijczyk z grupy BOH BORA – HANSGROHE.

Pojawi się także reprezentacja Polski z dziką kartą od organizatorów.

Pełną listę startową można znaleźć na stronie Tour de Pologne.

Najnowsze ogłoszenia